sadsad x
asdasd
29,50 TL
21,83 TL
%26 indirim
Şair X Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 368
ISBN: 9786057879103
Boyut: 13.5 x 0
Çıkış Tarihi: 26-09-2019
Kapak: Ciltsiz
Elizabeth Acevedo
Elizabeth Acevedo
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Şair X Kısa Özet

  Golden Kite Award kazananı
  Honor Book Michael L. Printz Award kazananı
  National Book Award kazananı
  Pura Belpré Award kazananı

  Xiomara Batista, yaşadığı Harlem semtinde, duyulmadığını ve saklanamadığını hissetmektedir. Vücudundaki kıvrımlar ortaya çıktığından beri, yumruklarının ve yırtıcılığının onun yerine konuşmasına izin verir.

  Ama Xiomara’nın söylemek istediği çok şey vardır ve bütün hayal kırıklıklarını ve tutkusunu, deri kaplı bir defterin sayfalarına döker, kelimelerini bir dua gibi kendi kendine tekrar eder özellikle de, biyoloji sınıfındaki Aman isimli bir çocuğa, ailesinin asla öğrenmemesi gereken hisler beslemeye başladıktan sonra. Annesinin, kızını kilisenin kurallarına uymaya zorlama konusundaki kararlılığı yüzünden, Xiomara düşüncelerini kendisine saklaması gerektiğinin farkındadır.

  Okulundaki doğaçlama şiir kulübüne davet edildiğinde, annesinin kuralları yüzünden değil sözcüklerini seslendirmek, toplantılara katılmasının bile mümkün olmadığını düşünür. Yine de şiirlerini sergileme fikrini aklından çıkaramamaktadır. Çünkü onu duymak istemeyen bir dünyaya inat, Xiomara sessiz kalmayacaktır.

  Jacqualine Woodson, Meg Medina ve Jason Reynolds hayranları ödüllü bir doğaçlama şairi tarafından yazılmış, hikâyesini parlayan sözcükler ve güçlü doğrularla anlatan Afro-Latina bir kahramanla ilgili bu büyüleyici New York Times çok satanı kafiyeli romana bayılacaklar!

  *Şiirin gücünü yüzünüze çarpacak ve kalbinize dokunacak bir hikaye.*

  – Laurie Halse Anderson

  *Harikulade bir başarı.*

  - Daniel Jose Older

  *Şair X, enerjiyle parlıyor, sahicilik ve ses yayıyor. Bu inanılmaz derecede bağımlılık yapan ritmik kafiyeli romandaki her şiir, yüksek sesle okunmak için yalvarıyor. Xiomara, her dönemeçte okuyucular tarafından desteklenecek bir ana karakter. X’in de söyleyeceği gibi, Acevedo engelleri aşmış. Bunu sakın es geçmeyin.*

  - Justine Ireland

  *Acevedo inanılmaz derecede güçlü bir takdim ortaya çıkarmış.*

  - Jason Reynolds

  *Şair X’de Acevedo, güçlü ve bağımsız şiirleri ustaca bir romanda birleştirmiş ve Latinmahallelerindeki tanrıça, azize, savaşçı ve kahraman özelliklerini taşıyan tüm kızların sesini duyurmuş.*

  - Ibi Zoboi

Şair X Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.