Said Halim Paşa - Bütün Eserleri

Büyüyen Ay Yayınları

Said Halim Paşa

200,00 TL
152,00 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
48,00 TL
Said Halim Paşa - Bütün Eserleri Hakkında Bilgiler
Türü: Düşünce Kitapları
Sayfa Sayısı: 236
ISBN: 9786059268080
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2019
Said Halim Paşa
Said Halim Paşa
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Said Halim Paşa - Bütün Eserleri Kısa Özet

    Mehmet Akif`in deyişiyle, "Ümmetin en büyük mütefekkirlerinden birisi" olan Said Halim Paşa, son dönem Osmanlı düşünürlerinin tartışmasız en özgünü ve önemlisidir. Derin İslami kavrayışı, eserlerinde olduğu gibi kişiliğinde de kendisini somut biçimde gösteren Said Halim Paşa`nın hiç kuşku yok ki en önemli yanı düşünürlüğüdür. "Buhranlarımız" başlığı altında toplanan "Taklitçiliğimiz", "Meşrutiyet", "Bağnazlık", "Toplumsal Bunalımımız", "Düşünsel Bunalımımız", "İslam Dünyasının Çöküşü Üzerine Bir Deneme" ve "İslamlaşmak" ile son eseri "İslam Toplumunda Siyasal Kurumlar", onun entelektüel gücünün kanıtıdır.

    Batı dünyası ve uygarlığı hakkındaki derin bilgi sahibi Paşa`nın eserlerinde Batı toplumlarının tarihsel, siyasal ve toplumsal çözümlemeleri oldukça geniş bir yer tutar. Said Halim Paşa`nın üzerinde önemle durduğu ikinci konu da İslam dünyasının sorunlarıdır. O bu sorunları da üstün bir kavrayışla ele almış, nedenlerini, sonuçlarını büyük bir açıklıkla gözler önüne sermiştir. Ama bununla da kalmayarak, bu sorunlara ilişkin son derece akılcı, isabetli çözüm yolları üretmiş, önermiştir. Bugün, Türk toplumunun gündemini işgal eden ve düzeysiz tartışmalarla çözümsüzlüğe mahkum edilen birçok konunun Paşa tarafından çözümlendiğini görmek şaşırtıcıdır. Bu da, Paşa`nın düşünce ve yapıtlarının günümüzde bile taşıdığı önemi ortaya koymaktadır.

    Türk düşünce tarihinin doruklarından birini oluşturan Said Halim Paşa`nın yapıtlarının bu toplu basımının, düşünce dünyamıza yeni bir boyut ve derinlik getireceğinden eminiz.

  • 1. Hamur

Said Halim Paşa - Bütün Eserleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.