sadsad x
asdasd
10,00 TL
6,20 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
3,80 TL
Said Halim Paşa Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi-Otobiyogafi Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786059508100
Kapak: Ciltsiz
Ferhat Özbadem
Ferhat Özbadem
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Said Halim Paşa Kısa Özet

    Yakın tarihimizin öncü Müslümanların biri olan Said Halim Paşa şöhreti ile birlikte en az tanınan bir şahsiyettir. Said Halim Paşa’nın hayatını roman olarak işleyen ilk eser olma özelliği taşıyan bu roman yakın tarih ile ilgili bilinen birçok yanlışın da doğru anlaşılmasına vesile olacaktır.

    Fikirleri ve mücadelesi ile yaşadığı çağa damgasını vuran bir düşünürdür. *Yapılması gereken bellidir. Irkçılıktan, Batıcılıktan, gayri İslami olan bütün fikirlerden uzak durmak sureti ile bu durumdan kurtulabiliriz. Mesela toplumdaki sosyal dayanışmayı ele alalım. En güzel sosyal dayanışma İslam toplumlarında uygulanmıştır. Osmanlıyı buna örnek verebiliriz. Toplumdaki sosyal dayanışmanın bizim medeniyetimizdeki İslam kardeşliğidir.* Der Said Halim Paşa. Bu sözleri ile birey ve toplum olarak kurtuluşumuzun ancak İslam ile mümkün olacağını beyan etmiştir. Yaklaşık yüz yıl önce önerdiği reçete bugün de geçerliliğini devam ettirmektedir.

    Said Halim Paşa’nın hayatını, fikirlerini ve mücadelesini içeren bu roman vesilesi ile yakın tarihimizin Müslüman öncülerinden biri daha gençlik ile buluşmuş olacaktır.

Said Halim Paşa Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.