sadsad x
asdasd

Sahabenin Yüzyüze Kaldığı Olaylar ve Fitne'nin Tarihi

Ümmülkura Yayınevi
24,00 TL
Sahabenin Yüzyüze Kaldığı Olaylar ve Fitne'nin Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9789756415115
Kapak: Ciltsiz
Osman B. Muhammed El-Hamis
Osman B. Muhammed El-Hamis
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sahabenin Yüzyüze Kaldığı Olaylar ve Fitne'nin Tarihi Kısa Özet

    Şu bilinmeli ki, sıdk ve adalet ehlinin rivayet ettiği sahih haberler, Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'in ashabının peygamberlerden sonra insanlığın tanıdığı en seçkin kullar olduğunu ispat etmektedir. Ashabın yaşamlarını çirkin gösteren onların aşağlık nefislere sahip olduğu şeklinde yanılgı uyandıran haberler uydurmacı sahtekarların rivayet ettiği haberlerdir. Müslümanların tarihi yeni bir yazıma ihtiyaç duymaktadır.

    Bunun yolu da ilgili bilgilerin saf kaynaklarından alınmasından geçer. Özellikle de haberleri ters yüz eden tahripkar kimselerin çirkin göstermeye gayret ettikleri konuların, İslam ümmetimizin sabit isnadlar sayesinde korumuş olduğu tarihi materyalin zengin olduğunu bilerek yeniden ele alınması gerekir.

    Selef-i Salih tarihçilerimiz, kaybolmadan önce haberlere yetişmişler ve ulaşabildikleri değerli değersiz tüm haberleri toplamışlardır. Okuyucunun doğruyu eğriden ayırt edebilmesi için topladıkları haberleri kaynaklarına ve ravilerinin isimlerine de dikkat çekmişlerdir. Selef-i Salih'in adımlarını takip ederek bu kitapları arındırmak, doğruyu yanlıştan, iyiyi kötüden ayırmak ve böylelikle rolümüzü oynamak sırası biz son dönem insanlarına geldi. Bu vesile ile hayırlı bir selefin halefleri olabiliriz.

Sahabenin Yüzyüze Kaldığı Olaylar ve Fitne'nin Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.