Sağlıkta Stratejik Yönetim SASYÖN

Beta Yayınevi

Akın Marşap

249,50 TL
224,55 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
24,95 TL
Sağlıkta Stratejik Yönetim SASYÖN Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sağlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 752
ISBN: 9786053333586
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
Akın Marşap
Akın Marşap
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Sağlıkta Stratejik Yönetim SASYÖN Kısa Özet

  Strateji geleceği bugünlere taşıyan; uzun erimli amaçlar, planlar ve eylemlerin uyumlu senkronizasyonudur. Uzak geleceğin, akılcı, bilimsel ve yenilikçi bir biçimde yeniden keşfidir. Bu açıdan stratejistler zamanın ruhuna uygun olarak uzak geleceği bilinçle keşfeden özgür kaşiflerdir.

  Strateji, gelecek odaklı evreni derinliğine ve genişliğine kapsayan birlikte planlanan paylaşılan, yaşanan ve giderek zenginleşen ortak perspektiflerdir. Modern sağlık organizasyonlarını bir arada tutan, birleştirici olduğu kadar tüm sağlık hizmet faaliyetlerini eşgüdümlüyen mekanizma, etkileşimci yaklaşım, doğrudan denetim, karşılıklı uyum, kaliteli sağlık hizmeti süreçleri ve sağlık çalışanlarının yetkinliklerine bağlıdır.

  Geleceğin sağlık stratejistleri rehberliğinde global sağlık stratejileri nasıl oluşturulur, sağlık politikaları nasıl geliştirilebilir? Sağlık işletmelerinde geleceğin sağlık yönetimi kapsamında amaçlar belirlenirken bugünden neler yapılabilir? Dünyadaki birçok hastalığın yayılımı daha başlamadan nasıl önlenebilir? Organizasyonel, ülkesel, bölgesel küresel sağlık iş birliği stratejileri nasıl oluşturulup sürdürülebilir?

  Sağlıkta stratejik yönetim kitabı modern sağlık organizasyonlarında stratejik yönetim modeli içinde gelecek odaklı sağlık sorun ve çözümlemelerine yeni bir stratejik bakış açısı getirerek sağlıkta stratejik liderliği farklı açılardan incelenmektedir. Bugünün ve geleceğin sağlık stratejilerini etkinleştirip insanlığın temel sağlık sorunlarını içtenlikle sahiplenerek daha kaliteli, sağlıklı ve mutlu bir yaşam açısından stratejik yönelimleri öngörmektedir.

  Global sağlık stratejileri uzun dönemi kapsayan gelecek odaklı reformist konsepte nasıl sistematik bir biçimde uyarlanabilir? Modern sağlık organizasyonlarında uzunn erimli vizyon ve amaçları kapsayan etkin strateji ve politikalar nasıl hazırlanabilir? Global, çevre iklim ve sağlık fonu global bir model içinde nasıl tasarlanabilir? Sağlık organizasyonlarında kalite müdürü sistem ve teknoloji, stratejileri nasıl geliştirilebilir?

  Dünyada  sağlıklı bir yaşam geleceği, yenilebilir enerji kaynaklarına yönelim, iklim değişimleri, ve doğal çevrenin korunumu temiz teknolojilere bağlıdır. BM ve DSÖ rehberliğinde gelecek odaklı sağlık stratejilerinin akılcı ve bilimsel bir biçimde düzenlenerek global sağlık hedeflerinin geleceğe aktarımı, ortak insani değerleri içeren sağlık yönetim stratejileri ile mümkündür.

  Bu kitap, sağlıkta yönetişim anlayışına yönelik olarak sağlık sektöründe görev yapan sağlık stratejistleri, sağlık yöneticileri, sağlık çalışanı, akademisyenler ve tüm profesyonellerin gereksinimini karşılamak üzere hazırlanmıştır. Sağlık sektörünün genişleyen dünyasının temel gerçekleri stratejik açıdan entegre edilerek ele alınıp bunların gelecekte karşılaşılma olasılığı kapsamında sağlık sisteminde startejik analiz, çözüm ve sentezlere yönelik olarak nasıl kullanılacağına değinilmesi kitabın işlevselliğini daha da arttırmaktadır.

 • 1. Hamur

Sağlıkta Stratejik Yönetim SASYÖN Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.