sadsad x
asdasd

Sağlık ve Bilinç Topraktan Başlar

Ataç Yayınları

İsmail Tokalak

60,00 TL
42,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
18,00 TL
Sağlık ve Bilinç Topraktan Başlar Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sağlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9786058084339
Kapak: Ciltsiz
İsmail Tokalak
İsmail Tokalak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sağlık ve Bilinç Topraktan Başlar Kısa Özet

  İnsan, doğadaki en tahrip edici canlıdır; hep ihtiyacından fazlasını tüketir, talepleri bitmez. Her zaman sınırlarının ötesine geçme arayışı içindedir; geçer de, fakat bu gelişmenin doğada ve kendisinde yaratacak olumsuz etkilerini hesap etmez, doğanın kıymetini bilmez.

  Yaşam güvencemiz doğayı aşırı hırslarımızdan dolayı yok ederken bir yandan da doğa tarafından cezalandırılıyoruz; aşırı sıcaklıkla, orman yangınlarıyla, suların azalmasıyla… Fakat insanlık hâlâ bunun farkında değil. Hâlbuki bugün geldiğimiz nokta insan eylemlerinin bir sonucu. 

  Tarım ve Çevre Bakanlığı’nın verilerine göre, Türkiye’de zararlı böcek öldürücü (pestisit) tarım ilacı kullanımı 2014 yılından itibaren 2018 yılına kadar ki beş yıl içinde yüzde elli arttı. Bu göremediğimiz acı gerçek bize elimizle kendimizi, toprağımızı, canlıları her geçen gün daha çok zehirlediğimizi gösteriyor. Sürdürülebilir bir yaşam için toplumun her kesimin çevre konusunda bilinçlenmesi yeni bir çevre ve tarım politikaları oluşturulması gerekmektedir. 

  Bu kitap, toprak başta olmak üzere doğanın daha iyi tanınması ve korunmasına yardımcı olmaya çalışırken belli bir bilince erişip ekolojik okur yazarlığımızı arttırarak yaşanabilir bir gelecek inşa edilebilme şansımızın hâlâ var olduğunu anlatmaya çalışıyor. 

  Eğer balçıktan yapılmışsam

  Bütün dünya yurdumdur benim

  Bütün mahluklar da (canlılar) yakınlarım 

  XI. yüzyılda İspanya`da yaşamış Arap kökenli kadı, tarihçi, matematikçi ve astronomi bilgini Said Ümeyye el-Endelüsi (1029-1070)

Sağlık ve Bilinç Topraktan Başlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.