sadsad x
asdasd

Sabahattin Ali Seti (6 Kitap Takım)

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 1576
ISBN 9789787857854
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
80,00 TL %30
bkmkitap.com
Fiyatı
56,00 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Sabahattin Ali Seti (6 Kitap Takım) Kısa Özet

  Değirmen-Dağlar ve Rüzgar
  Daha önce 1973 yılında baskısını yaptığımız Değirmen / Dağlar ve Rüzgar'ın orijinal metne sadık yeniden basımı...
  İlk basımında yazarın tercihiyle bir arada basılan, Sabahattin Ali'nin genç yaşta yazdığı öyküleri ve tüm şiirleri, Değirmen / Dağlar ve Rüzgar kitabında yeniden bir arada.

  Kağnı-Ses
  Daha önce 1972 yılında baskısını yaptığımız Kağnı / Ses'in orijinal metne sadık yeniden basımı...
  Sabahattin Ali, öykülerinde yalnızca karakterlerin duygu dünyasını başarılı bir şekilde aktarmakla kalmıyor, Anadolu insanının yaşamını ve içinde bulunduğu kültür çatışmasını akıcı ve sade anlatımıyla okuyucuya sunuyor. Yazarın yaşamından izler taşıyan öyküler, usta bir dil ve olağanüstü kurgu yeteneği ile okuyucuyla buluşuyor.

  İçimizdeki Şeytan
  Daha önce 1974 yılında baskısını yaptığımız İçimizdeki Şeytan'ın orijinal metne sadık yeniden basımı...
  İçimizdeki Şeytan, aydın olmanın ve bunun daha da ötesinde insan olmanın ne demek olduğunu düşündürürken, bir yandan da toplumsal yaşamın bireyler üzerindeki etkisini çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Bizleri içimizdeki şeytan ile tanıştırıyor.

  Kürk Mantolu Madonna
  Daha önce 1976 yılında baskısını yaptığımız Kürk Mantolu Madonna'nın orijinal metne sadık yeniden basımı...
  Bireyin iç dünyasını, insan ruhunun derinliklerini eserlerinde ustalıkla işleyen Sabahattin Ali, bu kitabında tutkulu bir aşk ile hayatın gerçekleri arasında sıkışmış iki insanın sürükleyici öyküsünü anlatıyor.
  Edebiyatımızın klasikleşmiş eserlerinden olan Kürk Mantolu Madonna, büyüleyici anlatımıyla insan ruhunun derinliklerine sesleniyor...

  Sırça Köşk
  Daha önce 1975 yılında baskısını yaptığımız Sırça Köşk'ün orijinal metne sadık yeniden basımı...
  Sabahattin Ali, zamana meydan okuyan öykülerinde bir dönemi ve o dönemin insanını, kalbe dokunan usta anlatımla sunuyor; masallarıyla okuyucuyu unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor.

  Kuyucaklı Yusuf
  Daha önce 1972 yılında baskısını yaptığımız Kuyucaklı Yusuf’un orijinal metne sadık yeniden basımı…

  Kuyucaklı Yusuf, Sabahattin Ali’nin ilk romanıdır. Hayatın içinde kendi yerini bulamayan, insanların zalimliği karşısında gittikçe kendine ve çevresine yabancılaşan Yusuf’un hikayesini anlatan roman, Anadolu insanının yaşamını da tüm çıplaklığıyla okuyucuya sunar.

  Ailesinin katledilmesinden sonra Kaymakam Salahattin Bey tarafından evlatlık alınan Yusuf, böylece Kuyucak’tan ayrılarak Salahattin Bey, eşi Şahinde Hanım ve kızları Muazzez ile yeni bir hayata başlar; gelişen olaylar karşısında kendisini bambaşka bir yaşamın içinde bulur. Yusuf için kendisine bile itiraf edemediği duyguları yaşama zamanı bir gün gelip çatacaktır.

Sabahattin Ali Seti (6 Kitap Takım) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.