sadsad x
asdasd
36,00 TL
21,60 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
14,40 TL
Saadet Şehri Malatya Hakkında Bilgiler
Türü: Kent Rehberleri
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9789754736380
Kapak: Ciltsiz
Şevket Başıbüyük
Şevket Başıbüyük
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Saadet Şehri Malatya Kısa Özet

  Elinizdeki kitap, Malatya’lı bir yazarın, bir gazetecinin titiz kaleminden çıkmış son derece ayrıntılı, okunaklı ve leziz bir şehir kitabı. Şevket Başıbüyük, çorak bir alanı, Niyazi Mısri’nin ifadesiyle *Malatya’nın mutedil ab u havası*ndan beslenmiş işlek kalemiyle bereketlendirmiş.

  Türkiye’nin bir bakıma toplumsal özetini ve ortalamasını yansıtan bu güzelim şehrin adının kaynağını, yerleşim tarihini, delilerini, şairlerini-yazarlarını, camilerini, kalelerini, türbelerini, hanlarını hamamlarını, deyim ve atasözlerini, mutfağını, müziğini, özetle şehri oluşturan bütün unsurları ile Başıbüyük’ün dikkati, üslubu ve gönlünden öğrenebiliyoruz.

  Şehirlerin oluşumu, tarihi ve zenginlikleri kadar, hikayelerinin anlatılması/yazılması da son derece değerlidir ve gereklidir. Başıbüyük, Malatya’nın öyküsünü anlatırken hiçbir ayrıntıyı ihmal etmemiş, hemen bütün yönlerini, niteliklerini, özelliklerini not etmiş, akıcı anlatımıyla adeta ölümsüzleştirmiş.

  Seyyid Battal Gazi’den Sadreddin Konevi’ye, İbn Arabi’den Said Çekmegil’e, Malatya’yı onurlandırmış olan bütün alim ve arifler kitapta yerini bulmuş. Hamido da bu anlatının içinde, Şorrikli Yaşar da.

Saadet Şehri Malatya Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.