sadsad x
asdasd
24,00 TL
16,80 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
7,20 TL
Rüzgargülü ile Yeldeğirmeni Hakkında Bilgiler
Türü: Masallar
Sayfa Sayısı: 15
ISBN: 9789752633407
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2019
Nurşen Şirin
Nurşen Şirin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Rüzgargülü ile Yeldeğirmeni Kısa Özet

  Masalın Teması: Yardımseverlik, küçümsememe ve böbürlenmeme. Çocuklara kazandıracağı kavramlar: Güçlü-güçsüz, büyük-küçük, mutlu-mutsuz, kızgın-sakin, dönmek-durmak, hızlı-yavaş. Çoklu zeka kuramına göre çocuklarda geliştirdiği zeka alanları

  Kişisel (İçsel) Zeka: Kendine güvenin başkalarını küçümsemeye dönüşmemesi, çevredeki varlıklara pozitif bakabilmek önemli kişilik özellikleridir. Masal, bu kişilik özelliklerini destekleyen temasıyla kişisel içsel zekanın gelişmesine katkı sağlar.

  Kişiler Arası (Sosyal) Zeka: Sosyal ilişkilerin sağlıklı olarak işleyebilmesi, kişilerin birbirlerine pozitif yaklaşmalarına bağlıdır. Yardımseverliğin olumlu sonuçları, küçümsemeninse olumsuz sonuçları, masal kurgusu içinde çocuklara gösterilmiştir. Bu örneklemeleriyle masal, sosyal zekanın gelişmesini olumlu yönde etkiler.

  Doğa zekası: Masalda kullanılan öğelerin doğada var olan öğeler olması ayrıca doğa olaylarının izah ediliyor olması, (Yağmurun oluşumu, kızışan taşların yangın çıkarması vb.) doğa zekasının gelişimine destek olmaktadır.

  Sözel ve dilsel zeka: Masalın kazandırdığı kavramlar, kelimeler, duygu ifadeleri, sözel -dilsel- zekanın gelişimine katkıda bulunmaktadır.

  Görsel (mekansal) Zeka: Masaldaki görsel öğelerin ve tasvirlerin zenginliği bu zekayı desteklemektedir.

   

 • 1. Hamur

Rüzgargülü ile Yeldeğirmeni Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.