Ruhun Aynası Enneagram’a Yansıyan İnsan Manzaraları

Kaknüs Yayınları

Helen Palmer

320,00 TL
227,20 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
92,80 TL
Ruhun Aynası Enneagram’a Yansıyan İnsan Manzaraları Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9789752560611
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
satis-icon
Satış Rakamları 158 adet satılmıştır.
Helen Palmer
Helen Palmer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ruhun Aynası Enneagram’a Yansıyan İnsan Manzaraları Kısa Özet

  Her gün bir sürü insanla muhatap oluyoruz. Ailemiz, arkadaşlarımız, sokaktaki insanlar, işyerindeki çalışma arkadaşlarımız, televizyondaki karakterler, rüyalarımız, hayallerimiz ve korkularımız…

  Enneagram kişilik sistemi binlerce yıl öncesinden günümüze kadar uzanan Orta Asya tasavvuf geleneğine dayanıyor. Dokuz temel kişilik tipinin birbirleri ile ilişkisinden yola çıkılarak oluşturulmuş bir sistem bu. Enneagram bilgisi insanları daha iyi anlamamıza, insanların neden belli şekillerde davrandıklarını görebilmemize yardım ediyor. Öte yandan kendimizi de çok daha iyi tanımamızı sağlıyor.

  Ruhun Aynası Enneagram’a Yansıyan İnsan Manzaraları kitabının yazarı Helen Palmer, Enneagram konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri. Bu kitapta Enneagram kişilik sistemini, yıllardır sürdürdüğü deneysel çalışmalarla açık seçik örneklendiriyor Palmer. Kitaptaki yüze yakın alıntı, her biri Psikoloji biliminde kariyer sahibi olan deneklerin kendi kişilikleri hakkında anlattıklarından
  can alıcı birer kesit sunuyor.

  Bu kitaptaki bilgileri bir üniversitenin Psikoloji bölümünde verilen Kişilik derslerinde dinlemeniz çok zor. Zira maneviyat ve ruhsal deneyimler gibi konuları da kapsamına almaktan çekinmeyen bir kişilik kuramı sunuyor Helen Palmer’ın Enneagram yorumu.

  Kişilik tipinizin çocukluktan itibaren nasıl şekillendiği, erişkinlikte zihninizi meşgul eden temel meseleler, korkularınız, aşk ve evlilikte gösterdiğiniz tipik eğilimler ve otoriteyle olan ilişkileriniz kitapta enine boyuna tartışılıyor. Öte yandan kişisel gelişiminiz ve hayat felsefeniz gibi konulara da değiniliyor.

  Yine Kaknüs Yayınlarından çıkan Tam İsabetli Sonuç Veren Kişilik Testi: Enenagram Kendini Bilme Sanatı (David Daniels&Virginia Price) adlı Enneagram’a Giriş kitabından sonra, konu hakkında derinlemesine bilgi edinmek isteyenler için çok değerli bir kaynak. Psikolojiye ve insan kişiliğine ilgi duyanlar için mutlaka okunması gereken bir eser. 

 • 2. Hamur

Ruhun Aynası Enneagram’a Yansıyan İnsan Manzaraları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.