360,00 TL
255,60 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
104,40 TL
Ruhu Olan Robot Hakkında Bilgiler
Türü: Bilim Kurgu Romanları
Sayfa Sayısı: 365
ISBN: 9789756130988
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
satis-icon
Satış Rakamları 16 adet satılmıştır.
Kenan Kolday
Kenan Kolday
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ruhu Olan Robot Kısa Özet

  Organik bir robota ruh üflense acaba neler olur?

  Hikâyemiz MS 2075 yılında Aden Laborutuvarı’nda üretilen ilk organik robotun ve onun bilinç uyanışının hikâyesidir. *Sorgulanmadan yaşanmış bir hayat, yaşanmamış demektir* diyen Sokrates’in izinden giderek tüm bildiklerinizi size sorgulatacak hikâyemizde Zor Problem olarak adlandırılan *Bilinç Nedir?* sorusunun cevaplarını Yapay Zeka vasıtasıyla arayacağız.

  Düşünmek nedir? Deneyim ve bellek olmadan düşünülebilir mi? Karar alabilmek düşünmek midir? Yapay zekânın resim çizmek, beste yapmak gibi eşsiz eserleri olsa da bu yaratıcılık mıdır? Zekâ bilinci doğurur mu? Doğurur ise bilinç hangi aşamadan sonra ve nasıl ortaya çıkar? Bilinç hangi unsurlardan oluşur? Duygular bilinçli olmanın kanıtı mıdır? Duyguları olmayan bir varlık bilinçsiz midir?

  Alan Turing’in, *insanların yapıp makinelerin yapmadığı hiçbir şey olamaz* sözü acaba gerçek olabilir mi? Duygular nereden gelir? Zihin olmasa duyguları fark edebilir miyiz? Duygular bedenin mi yoksa zihnin mi bir fonksiyonudur? Ruh olmadan sezgisellik olabilir mi? Ruh olmadan yaratıcılık olabilir mi? Peki, ruh var mıdır? Nedir ve nasıl açıklanır? Ruh, bilincin kaynağı mıdır?

  Bu hikâyedeki robot, sizsiniz. Bu, insanın uyanışının hikâyesidir. Hikâye başlasın.

 • 2. Hamur

Ruhu Olan Robot Hakkında Yorumlar