sadsad x
asdasd
35,00 TL
23,96 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
11,04 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Ruhi Bunalımlar ve İslam Ruhiyatı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 336
ISBN: 9789752566224
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Tevfik Özcan
Mehmet Tevfik Özcan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ruhi Bunalımlar ve İslam Ruhiyatı Kısa Özet

  1923-1997 yılları arasında yaşayan Dr. M. Tevfik Özcan İstanbul Tıp Fakültesi’nde ve Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Prof. Mazhar Osman ve Prof. Fahrettin Kerim Gökay’ın tedrisatlarından geçerek yetişti.

  Daha sonra inançları ve dünya görüşüyle mesleki birikimini bağdaştırarak İslam dininin temel kaynakları olan Kur’an-ı Kerim ve Hadisler ışığında *maneviyatı merkeze alan psikiyatri uygulamaları* yaptı.

  Prof. Dr. Ayhan Songar ve Dr. Haluk Nurbaki ile aynı ilim meclislerinde bulundu. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde otuz bir yıl süren mesleki yaşamı zarfında Prof. Dr. Safa Saygılı ve Prof. Dr. Arif Verimli ile beraber çalıştı.

  1966’da yayımlanan Angoisse ile 1975’te ilk baskısı yayımlanan Ruhi Bunalımlar ve İslam Ruhiyatı’nda o dönemde psikiyatri camiasında dile getirilmeyen kavram ve yaklaşımlardan bahsetti. Eserlerinde bu yaklaşımı tedavide nasıl uygulamaya koyduğuna dair birçok vaka hikâyesine yer verdi.

  Maneviyatı merkeze alan psikolojik terapinin toplumda önemli bir ihtiyaç olarak gündemde olduğu ve hızla geliştiği günümüzde Dr. M. Tevfik Özcan’ın bu kitabını gözden geçirilmiş yeni baskısıyla okuyucuyla buluşturmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Ruhi Bunalımlar ve İslam Ruhiyatı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.