Riyazu’s Salihin Tercemesi ve Şerhi Orta Boy 2 Cilt Bir Arada

Kahraman Yayınları

İmam Nevevi

450,00 TL
292,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
157,50 TL
Riyazu’s Salihin Tercemesi ve Şerhi Orta Boy 2 Cilt Bir Arada Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 702
ISBN: 9786059589277
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 40 adet satılmıştır.
İmam Nevevi
İmam Nevevi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Riyazu’s Salihin Tercemesi ve Şerhi Orta Boy 2 Cilt Bir Arada Kısa Özet

  Büyük İmam Muhyiddin Ebu Zekeriyya Yahya bin Şerefeddin Nevevi rahmetullahi aleyh, Riyazü’s-Salihin (Salihlerin Bahçesi) adını verdiği bu kitapta bize Peygamber sallallahu aleyhi ve sellemin hadislerinden derlediği çeşitli konulara ait bir paket sundu. Bunu da sahih ve muteber hadis kitaplarından seçti.
  İçine iki bin kadar hadis aldı. Böylece herkesin hüsnü kabulüne mazhar olan mübarek bir kitap ortaya çıktı. Nasıl olmasın ki o, şerefli sünnetin zahirelerinden ve peygamberliğin bereketlerindendir.

  Onun insanları ıslah etmede, hayra yönlendirme ve güzel ahlak kazandırmada derin bir etkisi oldu. Bu da insanların ona yönelmelerini ve onu devamlı okumalarını sağladı. Neredeyse içinde bu kitaptan bir nüsha bulunmayan hiçbir Müslüman evi yoktur.


  Şerhle ilgili birkaç husus:

  Lügatlar;

  İmam Nevevî’nin her konu için getirdiği ayeti kerimelerin yeri gösterilmiş ve lügatlerinin manası verilmiştir. Hadiste geçen kelimelerin manası açıklanmış, bu da hemen hadisin tahricinden sonra verilmiştir. Bazen de istenen mananın daha iyi açıklanması için araştırıcının ihtiyaç duyacağı bazı kelimelerin gramerdeki durumu gösterilmiştir.

  Hadisten çıkan hükümler;

  Hadisten çıkan hükümler kolay anlaşılır bir üslupla açıklanmıştır. Ta ki okuyucu hadisten elde edilen faydalardan haberdar olsun; ondaki faziletlerden, yönlendirmeler ve yol göstermeler gibi teşviklerden istifade etsin.

 • 2. Hamur

Riyazu’s Salihin Tercemesi ve Şerhi Orta Boy 2 Cilt Bir Arada Hakkında Yorumlar