sadsad x
asdasd

Risale-i Nur'dan Dersler - Mesnevi-i Nuriye

Zafer Yayınları
30,00 TL
22,20 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
7,80 TL
Risale-i Nur'dan Dersler - Mesnevi-i Nuriye Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 312
ISBN: 9789752612235
Kapak: Ciltsiz
Alaaddin Başar
Alaaddin Başar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Risale-i Nur'dan Dersler - Mesnevi-i Nuriye Kısa Özet

  Risale-i Nur'dan Dersler Dizisi'nin gayesini beş esasta özetleyebiliriz:

  Birincisi: Zamanımızın ihtiyaçlarına göre telif edilmiş bir Kur'an tefsiri olan Risale-i Nur ışığında, imanî ve İslâmî meselelere dair, çok sorulan sorulara cevap vermek, anlaşılmayan, yahut yanlış anlaşılan konulara herkesin anlayacağı berrak bir anlatım ile ışık tutmak.

  İkincisi: Risale-i Nur'un bir arada okunup müzakere edildiği ders halkalarına iştirak etme fırsatı bulamayanlar için, yazılı bir sohbet imkânı sunmak.

  Üçüncüsü: Özellikle genç Risale-i Nur okuyucularının, bu kıymetli eserlerde izah edilen iman derslerini daha iyi anlayabilmelerine yardımcı olmak.

  Dördüncüsü: Üzerine Risale-i Nur'dan iman dersleri yapma görevi düşmüş ve taşın altına elini koymuş gayretli Nur talebelerine, yardımcı olmak.

  Beşincisi: Risale-i Nur kitaplarının ismini duymuş, fakat bu kıymetli eserler hakkında yeterli derecede bilgi edinememiş kimseler için, Külliyat'ın muhtevasına dair tatmin edici bir kaynak vazifesi görmek.

  Bu beş mühim gayenin de ortak noktası, Risale-i Nur'un kurtarıcı sayfaları arasındaki imanî konuların anlaşılması, anlatılması ve herkese ulaştırılmasıdır...

Risale-i Nur'dan Dersler - Mesnevi-i Nuriye Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.