209,00 TL
135,85 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
73,15 TL
Retorik Sanatı Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefe Bilimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9786257816298
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 17 adet satılmıştır.
Aristoteles
Aristoteles
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Retorik Sanatı Kısa Özet

  Düşünce tarihinin en önemli filozoflarından biri olan Aristoteles’in yıllara meydan okuyan eseri Retorik Sanatı, Robert C. Bartlett’in açıklayıcı yorumu ve notlarıyla yeniden hazırlandı. Bartlett’in farklı anlatımlarının yer aldığı Aristoteles’in eseri Retorik Sanatı, The Kitap Yayınları etiketiyle Türkçeye çevrildi.

  İki bin yıldan daha uzun bir süredir Retorik Sanatı, retoriğin, yani ikna etme amaçlı konuşmanın teorisini, uygulamasını hatta iletişim fakültelerini şekillendiriyor. Bu çalışmada Aristoteles retoriğin ne olduğunu, türlerini, ikna yöntemini, biçemi, yani söyleyiş tarzını ve başarılı bir konuşmanın inceliklerini açıklıyor. Kitap boyunca Aristoteles, retoriğin bir sanat olduğunu ve politika için önem arz ettiğini savunsa da yanlış ellerde kullanıldığında insanları kandırma ve yanlış yola sevk etme potansiyeli olduğunun da altını çiziyor.

  Boston College’tan Robert C. Bartlett, Retorik Sanatı’nın okuması kolay yeni bir çevirisini sunmakla kalmıyor, aynı zamanda el yazmalarındaki önemli noktaları da dikkate alarak tarihî, edebi ve orijinal metinde yer alan göndermeleri bugüne kadar açıklanmadığı şekilde açıklıyor.

  Retorik Sanatı, işi iletişim olan herkesin okuması gereken çok değerli bir kaynak…

 • 2. Hamur

Retorik Sanatı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.