sadsad x
asdasd
17,00 TL
10,37 TL
%39 indirim
Kazancınız
:
6,63 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Rauf'un Rüyası Hakkında Bilgiler
Türü: Önemli Olaylar ve Biyografi ve Otobiyogr
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786059330725
Kapak: Ciltsiz
Sadık Özen
Sadık Özen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Rauf'un Rüyası Kısa Özet

  *Anadolu’da ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her Türk vatandaşı gibi; kendimi tanımaya başladığım günden beri Kıbrıs’taki soydaşlarımıza karşı içimde doyumsuz bir sevgi olmuştur.

  Yaşım büyüdükçe, Kıbrıs politikası ile devlet büyüklerimizin söylevlerinden başlayarak; duyduklarım, okuduklarım ve öğrendiklerim yolumu aydınlattı. Kıbrıs’ı, Kıbrıs Türklerini daha yakından ve daha çok tanıma olanağı buldum. Kıbrıs kökenli arkadaşlarım oldu. Onlardan Kıbrıs’ın geçmişi hakkında bilgiler edindim.

  Lise yıllarına geldiğimde Kıbrıs Türklerinin lideri Dr. Fazıl Küçük’tü. Bu büyük insanın Kıbrıs Türklerinin bağımsızlığı uğruna verdiği mücadeleyi yakından izledim. Düzenlenen mitinglere katıldım. Üniversite yıllarına geldiğimde; Kıbrıs konusunda gündemi yepyeni bir isim almıştı. Kıbrıs Davası’nın yılmaz mücahidi Rauf Denktaş.

  Bu büyük insanı birebir tanıma fırsatını, hekimlik yaşamımı sürdürdüğüm Antalya’da buldum. O an, ne denli büyük bir insanla karşı karşıya olduğumu anladım. Mütevazı kişiliğinin görüntüsü altında bir insanlık hazinesi saklanmıştı.

  Dr. Sadık Özen’in bu duygularla giriş yaptığı kitabın ana fikri; Kıbrıs adası ve bu adanın bağımsızlığı için hayatını ortaya koyan Rauf Denktaş’ın yaşamı ve kişiliği. Yazar; Kıbrıs Türklerinin bağımsızlık öncesi yaşamları ve mücadeleleri ekseninde kronolojik bir sıralamayla ele aldığı olayları, Rauf Denktaş’ın mücadelesiyle bütünleştirerek, KKTC’nin bir devlet olma sürecini belgesel niteliğinde, akıcı bir dille anlatıyor.

Rauf'un Rüyası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.