sadsad x
asdasd
35,00 TL
21,70 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
13,30 TL
Rastlantı Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786057932426
Kapak: Ciltsiz
Gündoğdu Kayal
Gündoğdu Kayal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Rastlantı Kısa Özet

  Üçü de aynı kaderi paylaştılar. Birisi İkinci Dünya Savaşı başlangıcında Kopenhag’ın bombalanması sonucu daha annesinin karnında iken babasız kaldı. Diğeri, doğum sırasında annesinin vefatı nedeniyle annesiz bir yaşama mahkûm oldu. Eila daha çocuk iken uçak kazasında babasını kaybetti.

  Cemal, yıllar öncesi Berlin’de yakaladığı aşkı doyasıya yaşayamamıştı. Avrupa’da genişleyeceği anlaşılan savaşların yarattığı ortam, onu sevgilisinden ayırmış ve bu sevgili bilinmezliklerin içinde kaybolmuştu.

  Diğer taraftan yıllar sonra ikinci bir sevgiyi yaşamaya başlayan Cemal, bu ikinci kadında yoklukların sonsuzluğuna gönderilmiş, onun için her şey yarım kalmıştı.

  Zaman zamanı izlerken yılların sonrasında bir hatıra defterinin sayfalarından okunarak dillendirilen anılar, bazı gerçekleri ortaya koymuş ve bu defa zaman, kadere karşı çıkarak rastlantıyı devreye sokmuştu.

  Bu romanda Gündoğdu Kayal, bir taraftan duygusallıklar eşliğinde işlediği geçmişin İstanbul’unu bir görüntünün aynadan aksettirilişi gibi net olarak okuyucuya sunarken, diğer taraftan kendi hayatında yer alan ve bir dakika gibi çok kısa bir süre içinde yaşadığı rastlantıdan giderek o bir dakikanın öncesini ve sonrasını kurgulamış.

Rastlantı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.