sadsad x
asdasd

RABBANİ YOL VE SÜNNETULLAH

İnsan Dergisi Yayınları

Said Hakim

59,00 TL
44,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
14,75 TL
RABBANİ YOL VE SÜNNETULLAH Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9789756062005
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2013
Said Hakim
Said Hakim
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • RABBANİ YOL VE SÜNNETULLAH Kısa Özet

    Toplumların akibetiyle ilgili Sünnetullah gerçeği kavrandığı zaman peygamberlerin gönderiliş gayesi daha iyi anlaşılacaktır. Bütün peygamberler kavimlerini İlahi hükümlerle Allah`a kulluğa davet etmişler ve bu daveti kabul etmezlerse Rabbimizin kesin ve değişmeyen sünneti ile helak olacaklarını bildirmişlerdir. Dünya müslümanları idrak ve iman etmelidir ki bu Sünnetullah kıyamete kadar yürürlükte olacak ve kıyamet, bu Sünnetullah`ın bir tecellisi olarak kopacaktır.

    Dünya müslümanlarına düşen görev ne oturup kıyameti beklemek ve ne de gayriislami yollarla devletleri ele geçirmeye çalışmaktır. Haktan ve hakikatten habersiz olan insanları, toplumları, devletleri gizli faaliyetlerle helak etmeye çalışmak, müslümanlara emredilen Rabbani bir davranış değildir. İlahi davete muhtaç olan insanlar öncelikle apaçık ayetlerle cennete davet edilecekler, bu daveti reddettikleri ve küfürlerinde ısrar ettikleri zaman cehenneme terkedileceklerdir.

    Bizler yaşadığımız coğrafyadaki insanları apaçık ayetlerle cennete davet etmedik ki, bu insanları tekfir ederek veya öldürmeye çalışarak cehenneme terkedelim. !

  • 2. Hamur

RABBANİ YOL VE SÜNNETULLAH Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.