180,00 TL
122,40 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
57,60 TL
Psikoterapi Savaşı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 380
ISBN: 9786057174116
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Christopher Doyle
Christopher Doyle
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Psikoterapi Savaşı Kısa Özet

    Amerika’da modern eşcinsel hakları hareketinin fitilini ateşleyen 1969 Stonewall Inn ayaklanmalarının 53.ncü yılındayız. Yarım asırlık bir sürecin sonunda bize kalan miras toplumumuzun tüm alanlarında yıkıcı etkileriyle beraber cinsellik ve toplumsal cinsiyete dair yeni bir ideoloji oldu. Şu anda cinsellik ve toplumsal cinsiyet konusunda bir etik ve ahlak savaşında, bir keşmekeş içindeyiz. Bu savaş, mahkemelerimizde, üniversite kampüslerimizde ve psikolojik danışma ofislerimizde sürüyor. Kiliselerimiz ve sinagoglarımız dahi bu çatışmanın bizatihi tam ortasında. Trajik olan şu ki saçının teline kıyamadığımız çocuklarımız bu savaştaki masum kurbanlar haline geldi.

    Lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender (LGBT) aktivistler, azınlıklara yönelik sözde “dönüşüm terapisi”ni yasaklamaları için bir düzine eyalet ve yaklaşık 45 şehri başarı bir şekilde ikna etti. Öte yandan, California ve New York City gibi liberal bölgelerde yetişkin bireyler için lisanslı psikoterapiyi yasaklamak üzere kampanyalarını sürdürüyorlar. Yine çeşitli ülkeler de bu uygulamayı yasakladılar. Birleşik Krallık ise halihazırda bu durumu tartışıyor: “Lisanslı bir ruh sağlığı uzmanının bir danışanın kendi iradesi doğrultusunda cinsel yönelimini veya cinsel kimliğini değiştirmesine yardım etmesi yasal olmalı mıdır? Klinisyenler istenmeyen cinsel çekimlerinden, cinsel davranışlarından veya cinsel kimliğe dayalı ifadelerden rahatsızlık duyan ve değişim seçenekleri arayan danışanlarla bu durumları konuşabilmeli midir? Eşcinselliğe açılan bireyler bu durumun muhaliflerini ve mücadele edenleri bulundukları noktada tutmada başarılı olabilecekler midir?”

    Bu hareket danışan özerkliği, kendi kaderini tayin etme ve seçim özgürlüğünü tanımlama açısından daha ne kadar ileri gidecek? Ne zamana dek kadar yasalarımızı yeniden şekillendirecek? Kendi radikal amaçlarıyla aynı yolu izlemeyi reddedenleri ne zamana dek susturacak? Bu çılgınlığa karşı kim çıkıp sesini yükselterek artık bir dur diyecek? Psikoterapi Savaşı’nda lisanslı psikoterapist Christopher Doyle, bireysel ve dini özgürlüğe yapılan eşi benzeri görülmemiş bu saldırının haritasını çıkarmakla kalmıyor, lisanslı klinisyenlerin, konuya vakıf yasa koyucuların ve sorumlu vatandaşların sahtekar LGBT aktivizmini durdurmak için nasıl birlikte çalışabilecekleri, zararlı psikolojik danışma uygulamalarının önüne nasıl geçebilecekleri, eşcinsellikle mücadele eden ve samimiyetle cinsel yönelim ve cinsel kimlik çatışmalarına yardım arayan bireyler için etkili yardım ve güvenliği nasıl sunacakları konusunda anlamlı ve faydalı çözümler sunuyor. 

  • 2. Hamur

Psikoterapi Savaşı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.