sadsad x
asdasd

Psikopatoloji ve Psikiyatri

Roza Yayınevi

Ivan Petroviç Pavlov

28,00 TL
22,96 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
5,04 TL
Psikopatoloji ve Psikiyatri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786059755443
Kapak: Ciltsiz
Ivan Petroviç Pavlov
Ivan Petroviç Pavlov
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Psikopatoloji ve Psikiyatri Kısa Özet

    Pavlov`un psikoloji alanında dünyaca tanınmasına neden olan şartlı koşullanma deneyini de içeren "Psikopatoloji ve Psikiyatri" kitabı yazarın çalışmalarının ve psikiyatri alanındaki saygın makalelerinin derlenmesinden oluşmaktadır. Pavlov, psikiyatri alanında öncülük eden araştırmalarını ayrıntılı bir şekilde açıkladığı bu eserinde yeniçağın psikiyatrist ve psikologlarına öncülük edecek bilgiler sunmaktadır. Bununla birlikte Pavlov, 1904 yılında sindirim sistemi üzerine yaptığı araştırmalar sayesinde Nobel Fizyoloji ve Tıp Ödülü’nü kazanmıştır.

    Yazar kitapta uykudan, hipnoza, baygınlıktan, uyanıklığa varan çeşitli bilinç düzeylerini basit ve sade bir dille açıklayan eser zihnin ve bedenin ilişkilerine ışık tutmaktadır. Ayrıca çeşitli zihinsel bozukluklar ve bu bozuklukların beden üzerine etkileri de yazar tarafından detaylı bir şekilde yine gözlem ve deneylere dayanılarak işlenmiştir.

    Beynin patolojik yapısının zihinsel faaliyetler üzerindeki kısıtlayıcı etkileri ve psikolojik etmenlerin bireyin fizyolojisi üzerindeki derin tesirleri kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır. Zamanın ötesinde ve oldukça doyurucu bir eser olan *Psikopatoloji ve Psikiyatri* Pavlov`un psikiyatri ve psikoloji alanında yarattığı değerleri harmanlaması ve kapsaması bakımından oldukça önemli bir eserdir.

Psikopatoloji ve Psikiyatri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.