Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar

Nobel Akademik Yayıncılık

F. Ebru İkiz

154,00 TL
126,28 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
27,72 TL
Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar Hakkında Bilgiler
Türü: Psikoloji Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786053204015
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 55 adet satılmıştır.
F. Ebru İkiz
F. Ebru İkiz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar Kısa Özet

  Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar kitabı bugünümüzü yapılandıran, psikolojide yaklaşık 200 yıllık bir birikimin özet olarak derlemesidir ve 38 yaklaşımı tanıtan bir ders kitabıdır. Bu kitapta kuramları kısaca tanıtma, farklı özellikleriyle kategorize edip ayırt edilebilirliklerini arttırma hedeflenmektedir. Kitabın birinci bölümünde kişinin kuramları sevmesi ve nasıl yararlanacağını anlaması hedeflenmiştir. İkinci bölümde kuramlar verilmektedir. Üçüncü bölümde ise yenilikçi (inovatif) psikolojik danışma ve psikoterapi yaklaşımlarına ilişkin ek okuma verilmektedir. Bu kaynak;

  1- Psikolojik danışma ve psikoloji ile ilgili insana yardım mesleklerini merak eden ve belki tercih edecek olan lise gençliğinin hızlıca göz atıp ne yapacağını anlayacağı özet anlatımlı ve küçük, kolay taşınabilen bir başucu kaynağıdır.

  2- Psikolojik danışma ve psikoloji okuyan lisans öğrencilerinin hem derslerinde hem de KPSS`ye hazırlanırken tüm yaklaşımları bir arada özet olarak bulabileceği bir başucu kaynağıdır.

  3- Öğretmen adaylarının kuramlara hazırlanmasını kolaylaştıracak bir temel kaynaktır. Bu kuramlar eğitim bilimlerinin farklı konularında da karşılarına çıkmaktadır: öğrenme psikolojisi, gelişim psikolojisi, sınıf yönetimi, eğitim programları, öğretim yöntemleri gibi.

  4- Ailelerin ve özellikle ebeveynlerin kendilerini geliştirmeleri ve çocuklarını sağlıklı yetiştirmeleri adına doğru bilgileri ve bakış açılarını bir arada bulabilecekleri bir başucu kaynağıdır.

 • 2. Hamur

Psikolojik Danışma ve Psikoterapide Kuramlar ve Yenilikçi Yaklaşımlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.