Psikoloji ve Çağdaş Yaşam - İnsan Uyumu

Nobel Akademik Yayıncılık

Wayne Weiten

410,00 TL
328,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
82,00 TL
Psikoloji ve Çağdaş Yaşam - İnsan Uyumu Hakkında Bilgiler
Türü: Psikoloji Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 720
ISBN: 9786051338712
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
Wayne Weiten
Wayne Weiten
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Psikoloji ve Çağdaş Yaşam - İnsan Uyumu Kısa Özet

   *Psikoloji ve Çağdaş Yaşam: İnsan Uyumu* kitabının amacı, günümüzde her alanda yaşamı kolaylaştırdığı düşünülen gelişmelere rağmen, insanların daha yaygın olarak sosyal problemler, kişisel sıkıntılar ve zorlanma yaşamalarının yarattığı çelişkiye ışık tutmaktır. Bu doğrultuda; uyum, kişilik kuramları, stres, sağlık psikolojisi, benlik, sosyal etki, iletişim, yakın ilişkiler, evlilik, cinsellik, iş yaşamı, anormal davranış, psikoterapi ve pozitif psikoloji konularına yer veren 16 bölüm aracılığıyla hem sizlerin yön ve mutluluk arayışına ışık tutmakta, hem de temel psikoloji kavramlarını ve konularını güncel araştırmalar, okuma önerileri, internet bağlantıları, karikatürler, şekiller, sözlük gibi öğrenme kolaylaştırıcı araçlarla sunmaktadır.

  Öğrenci dostu bir mantıkla, espirili ve akıcı bir anlatımla sunulan bu kitap, yukarıda verilen konulara paralel olarak onlarca psikolojik envanteri içeren, okuyucunun kendini keşfetmesini sağlayacak etkinlikler, uygulamalar ve testlerin de yer aldığı *Kendini Keşfetme Çalışma Kitabı* da sunmaktadır. Dahası, her konuda öğrenilenlerin değerlendirilmesi amacıyla ve istendiğinde ödev olarak kullanılabilecek çoktan seçmeli testler ve cevap anahtarı içeren *Ek* bölümü de bulunmaktadır.

  Yukarıda nitelenen özellikleri ve kapsamı sebebiyle kitap, sizin için, aileniz, iş hayatınız, çevreniz ve çocuklarınız için yararlanabileceğiniz bir kişisel gelişim kitabı olarak başucu kaynağınız olacaktır.

  *Psikoloji ve Çağdaş Yaşam: İnsan Uyumu* kitabı *psikolojiye giriş*, *yaşam dönemleri ve uyum problemleri*, *kişilik* gibi pek çok farklı konuyu içeren temel alan derslerine uygun bir ders kitabı olarak kullanılabileceği gibi, kapsadığı 16 farklı konuyu içeren *pozitif psikoloji*, *psikoterapi*, *benlik*, *sosyal psikoloji*, *cinsel sağlık bilgisi*, *kişilik kuramları*, *davranış bozuklukları*, *klinik psikoloji*, *mesleki danışma*, *eğitim psikolojisi* içerikli derslerin ve dahasının kapsamında da kaynak kitap olarak kullanılabilecektir.

  Mutluluğa ulaşma reçetelerini içeren sayısız kişisel gelişim kitapları bulunmaktadır. Literatürde ilk kez bu kitap, popüler psikolojinin varlığını tanıyarak getirdiği katkılara eleştirel olarak bakabilmeyi sağlamaktadır. Popüler psikoloji kitaplarının çekici ve ayartıcı yüzlerinin altında olana öğrenciyi götürmeye çalışmakta ve tipik kusurlarını analiz etmektedir. Amacı, öğrenciye akademik ve popüler psikoloji arasında ortak yüzü ve bağı göstermek, öğrencinin bu tür alanyazının daha ciddi ve dikkatli tüketicisi olmalarını sağlamaktır.

 • 1. Hamur

Psikoloji ve Çağdaş Yaşam - İnsan Uyumu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.