sadsad x
asdasd

Proficiency - Hazırlık Atlama Sınavı

Nisan Kitabevi - Akademik Kitaplar

Ekrem Uzbay

85,00 TL
72,25 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
12,75 TL
Proficiency - Hazırlık Atlama Sınavı Hakkında Bilgiler
Türü: Eğitim Bilimleri Kitapları
Sayfa Sayısı: 685
ISBN: 9786059393379
Kapak: Ciltsiz
Ekrem Uzbay
Ekrem Uzbay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Proficiency - Hazırlık Atlama Sınavı Kısa Özet

    Kelime ezberletme tekniği öğrencilerin çok sıkıntı çektiği konuların başında, kelime ezberleme işi gelir. Kelime, liste hâlinde, kelimeleri alt alta yazarak ezberlenmez. Ezberlense bile çabuk unutulur. Ezberlenmek istenilen kelimeler, bir okuma parçasında ya da en azından bir cümle içinde geçmeli ve çok tekrar edilmelidir. Bu kitaptaki kelimeler, hem özenle seçilmiş, hem fiil, isim, sıfat ve zarf olarak gruplara ayrılmış, hem de çok tekrarlanarak akılda kalmaları sağlanmıştır.

    Yirmişerli gruplar hâlinde verilen kelimelerin önce Türkçe anlamları, sonra İngilizce eş anlamları verilmiş ve her kelime bir cümlede kullanılmış ve bu cümlelerin de Türkçe karşılıkları verilmiştir. En önemli özelliği ise, yanlış seçeneklerdeki kelimelerin de aynı yirmi kelime içinden tekrar tekrar verilmesi olmuştur. Böylelikle öğrenci, bir kelimeyi birkaç defa okuyup tekrar etme şansı bulacaktır. Tek yapılması gereken şey, doğru şıkla birlikte yanlış şıklardaki kelimeleri de tekrar etmektir.

    Örnek sorular ve çözüm teknikleri Proficiency sınavlarında sorulan sorulardan örnekler verilmiş ve bu soruların çözüm teknikleri ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Bu, başka kitaplarda görülen "açıklamalı cevap anahtarı" mantığından farklıdır. Burada hem konular kısaca tekrar edilmiş hem de sorunun nasıl çözülmesi gerektiği adım adım anlatılmıştır. Eğer aynı tür sorularla karşılaştığınızda, buradaki adımları izlerseniz soruları kolayca çözebilirsiniz.

Proficiency - Hazırlık Atlama Sınavı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.