sadsad x
asdasd
53,00 TL
50,35 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
2,65 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Profesyonel Güvenlik Eğitimi Hakkında Bilgiler
Türü: Kamu Hukuku Kitapları
Sayfa Sayısı: 307
ISBN: 9786051466507
Kapak: Ciltsiz
Ercan SÜNGER
Ercan SÜNGER
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Profesyonel Güvenlik Eğitimi Kısa Özet

  Güvenlik profesyonellerinin hem mesleki temel eğitimleri hem de hizmet içi eğitimlerinin güvenlik alanında yaşanan hızlı değişim ve dönüşümlere uyum sağlayacak bir dinamizme kavuşturulması gerekmektedir. Eğiticinin sadece bilgi aktarma rolü üstlendiği geleneksel eğitim yaklaşımı, güvenlik profesyonellerine bugünün toplumsal ve kriminal problemleri ile başa çıkmalarını sağlayacak bilgi ve becerileri kazandırma amacına ulaşmada son derece yetersiz kalmaktadır.

  Hal böyle olunca eğitim bilimleri alanında yapılan bilimsel araştırmalarla etkililiği ve verimliliği test edilmiş öğretim yöntemlerine güvenlik eğitimi alanında da başvurulması bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu bağlamda öğrenmeyi kalıcı hale getiren, bilgi ve beceri kazanmayı kolaylaştıran eğitim yaklaşımlarına, güvenlik profesyonellerinin temel ve hizmet içi eğitimlerinde de başvurulmalıdır.

  Güvenlik profesyonellerine yönelik gerçekleştirilen mesleki temel eğitimlerde ve hizmet içi eğitimlerde görev üstlenen eğiticiler için bir başvuru kaynağı olarak hazırlanan bu kitapta, eğitimlerde daha etkili sonuçlar almayı olanaklı kılan yöntemlere dikkat çekilmiştir. Bu çerçevede toplam on iki bölümden oluşan kitapta öncelikle toplumsal değişimle uyumlu profesyonel bir güvenlik eğitimini zorunlu kılan etmenler ele alınmıştır.

  Daha sonra sırasıyla güvenlik alanında yapılan eğitimlerde vakaya dayalı, probleme dayalı ve işbirliğine dayalı öğrenme yöntemlerinin nasıl uygulanabileceği üzerinde durulmuştur. Ardından durum temelli bir eğitim modelinin ve interprofesyonel düzlemde bir eğitim yaklaşımının güvenlik profesyonellerinin eğitimine nasıl uyarlanabileceği ve bu modeller ekseninde yapılacak eğitimlerin sağlayacağı avantajlara değinilmiştir. Güvenlik profesyonellerine yönelik temel ve hizmet içi eğitimlerin yetişkin eğitimi olduğu gerçeğinden hareketle, yetişkinlere yönelik eğitimlerde dikkat edilmesi gereken temel prensiplere işaret edilmiştir.

   

Profesyonel Güvenlik Eğitimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.