135,00 TL
87,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
47,25 TL
Prinkipo Mezeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Yemek Kitapları
Sayfa Sayısı: 384
ISBN: 9786051712970
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
Fıstık Ahmet
Fıstık Ahmet
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Prinkipo Mezeleri Kısa Özet

  Fıstık Ahmet, Prinkipo`nun yaşayan rengidir. İstanbul`un denize açılan son kapısında yıllarca kendi ülkesinde mülteci muamelesi görenlerin tarihçisidir.

  - Fatih Çekirge, Hürriyet

  Adalıların sevdiği insan Fıstık Ahmet yeme içme işini iyi bilir. Kitabı okumak yetmez, onun adadaki mekanı Prinkipo’da yaşamak lazım.

  - Yalım Eralp, Emekli Büyükelçi

  Kitaplarında Büyükada’nın yok olup gitmiş renklerinin izini sürdü hep Fıstık Ahmet. Bir tadın insanları ‘geçmiş zamanın izine’ düşürebileceğini en iyi bilenlerden birisi o. Ve hazırladığı mezelerle işte tam da bunu yapıyor.

  - Sebati Karakurt, Hürriyet

  Göç etmiş eski Prinkipo’lu olan herkese adaya döndüklerinde sıcacık bir ortam sunabildiği için, ada tarihinin en dürüst şahitlerinden biri olduğu için, hepimize örnek ve yol gösterici olduğu için sayın Ahmet Tanrıverdi’ye çok teşekkür ediyorum.

  - Meri Çevik Simyonidis, İstanbul’um Tadım Tuzum Hayatım’ın yazarı

  Fıstık Ahmet’in mezeleriyle çiçekler, yağmurlar, karlar, fırtınalar, kahkahalar yaşadık. Prinkipo’da uzaklara bakıp kadehlere buse kondurduk. Elinizdeki sahifelerden koca hayatlar kalacak gelecek zamanlara. Heyecanla, muhabbetle kurulmuş sofraların lezzeti gönlüne sağlık usta! Var ol!

  - Uğur Yücel

 • 1. Hamur

Prinkipo Mezeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.