sadsad x
asdasd

Prens Oleomargarin'in Aşırılması

Can Çocuk Yayınları

Mark Twain

49,50 TL
32,18 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
17,33 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Prens Oleomargarin'in Aşırılması Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9789750739668
Kapak: Ciltli
Mark Twain
Mark Twain
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Prens Oleomargarin'in Aşırılması Kısa Özet

    1879 yılında bir akşam, Mark Twain küçük kızlarıyla otururken, kızlar babalarına bir hikâye anlatsın diye yalvardılar. Bunun üzerine Twain bir dergideki resimden yola çıkarak onlara fakir bir çocuğun, Johnny’nin hikâyesini anlatmaya başladı: Elinde sihirli tohumlar olan Johnny, kendini çalınmış bir prensi kurtarmakla görevlendirilmiş buluyordu. Mark Twain daha sonra bu hikâye hakkında birtakım notlar aldı ama hikâye yarım kaldı… Yani, şimdiye dek!

    Berkeley’deki California Üniversitesi’nde yer alan Mark Twain arşivlerinde keşfedilip gün yüzüne çıkarılmış bu notlar şimdi, yani bir asırdan uzun süre sonra devamı getirilen bir hikâyenin temelini oluşturuyor. Caldecott Ödüllü yazar Philip Stead, elinde rehber olarak Twain’in taslaklarıyla, acaba Twain eserini tamamlasa ortaya nasıl bir şey çıkardı diye hayal ederek bir metin ördü. Erin Stead ise oyma, mürekkep ve karakalem gibi teknikler kullanarak zarif, muzip ve son derece dokunaklı resimler yarattı.

    *Prens Oleomargarin’in Aşırılması* iyilik ve cesaret üzerine, zamanın ötesine uzanan bir kitap. Johnny’nin öyküsü, Mark Twain’in her yaştan okurunu büyüleyecek!

Prens Oleomargarin'in Aşırılması Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.