sadsad x
asdasd
18,50 TL
13,88 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
4,62 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Prematüre Yalnızlık Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059791748
Kapak: Ciltsiz
Emrah Kurul
Emrah Kurul
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Prematüre Yalnızlık Kısa Özet

  Senin için önemli olan insanlar karşısında olabildiğince kendin olmamak!

  Rahmân ve Rahîm Olan Allah’ın Adıyla

  Bâb-ı Semâ

  Her insan bir dünya taşımakla kalmazmış bedeninde, bütün kâinatı taşımakla marifetini gösterirmiş meğer. Yıl­dızlar eşlik edermiş gülüşlerine mesela, göktaşları ağlatır­mış kimi zaman. Herkesin güneşi gözlerindeymiş oysa. Ve bütün kâinat gizliymiş en nihayetinde tüm sırlarıyla Levh-i Mahfuz’da. Ben de efendimden öğrendim. Öğren­dikçe susuzluğum arttı, içtikçe doymadım; kana kana iç­tim, yine doyamadım. Durmadan okudum. Gece gündüz demeden harf harf dokudum günleri.

  Her kitap bir yıldızdı, bir ay, bir güneşti. Kaç tane ki­tap okuduğumu saymıyordum. Çünkü her kitabın sonuna geldiğimde, daha önce hiç kitap okumamış gibi aç hisse­diyordum kendimi okumaya.

  Hangi kitabı okursam okuyayım, mutlaka Kur’ân-ı Kerîm’i de okuyor, üzerine düşünüyor ve anlamadığım yerleri efendime soruyordum. Bir gün efendime sordum:

  *Üstünlük takvadadır, diyen Allah’a hamd olsun. Ancak, nedir takva?*

  *Evlat, üç şeydir takva: Korkmak, kaçmak, koşmaktır.*

  Anlamadığımı biliyordu. Devam etti izahına:

  *Takva ki evvelâ korkmaktır. Seni en güzel biçimde yara­tan, sana sadece nefs değil, akıl ve ilm bahşeden Allah’tan korkmaktır. Zaten takvanın ilk hâli de budur. Takva ki kaçmaktır. Sen de ki sakınmaktır. Günahlardan kaçmak­tır ki takvanın ikinci hâli de budur. Takva ki koşmaktır. Nefsinden ve şeytanından kurtulup Allah’a koşmak ve ona kavuşmaktır ki takvanın son hâli de budur evlat.*

Prematüre Yalnızlık Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.