sadsad x
asdasd

Pozitif Psikoterapiye Giriş

Anı Yayıncılık
57,00 TL
46,17 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
10,83 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Pozitif Psikoterapiye Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Ekol ve Yaklaşım Kitapları
Sayfa Sayısı: 528
ISBN: 9786051700588
Kapak: Ciltsiz
Nossrat Peseschkian
Nossrat Peseschkian
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Pozitif Psikoterapiye Giriş Kısa Özet

    Bir psikiyatri ve nöroloji uzmanı olan Nossrat Peseschkian, 1933 yılında İran'da doğmuş ve 1954 yılından 2010 yılındaki vefatına kadar batı Almanya'da yaşamıştır. Psikoterapi eğitimini Almanya, İsveç ve Amerika Birleşik Devletleri'nde almıştır. Günümüzde Pozitif Psikoterapinin kurucusu olarak bilinmektedir. Çalışmalarını 18 farklı kültürden topladığı verilerle oluşturmuştur. Sonunda yapılan her şeyin yanlış olmadığını söyleyen bir psikoterapist var. Tam tersine: Nossrat Peseschkian, 1954 yılından sonra Almanya'da Wiesbasden'da kendi kliniğini çalıştıran İran'lı bir tıp insanı, pozitif bir bakış açısı sunma girişiminde bulundu.

    Peseschkian, Pozitif psikoterapinin kurucusu olarak çatışmalara ve üzüntülere pozitif bir bakış açısı geliştirdi. Örneğin, depresyonu derinden duygulanma kapasitesi olarak, cinsel soğukluğu bedenen hayır deme kapasitesi olarak sunmaktadır.

    Bu bakış açısı danışanlara özgüven, güvenlik ve durumu yeni bir bakış açısı ile değerlendirme fırsatı vermektedir. Danışana kendi çatışmalarıyla ilgili olarak farkındalık kazandırmak için, ata sözleri, özlü sözler, hikayeler, birer metafor olarak kullanılmaktadır.

Pozitif Psikoterapiye Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.