Osprey Büyük Komutanlar Pompeius

Kronik Kitap

Nic Fields

145,00 TL
94,25 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
50,75 TL
Osprey Büyük Komutanlar Pompeius Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Tarihi Araştırma Kitapları
Sayfa Sayısı: 64
ISBN: 9786257631228
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 84 adet satılmıştır.
Nic Fields
Nic Fields
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Osprey Büyük Komutanlar Pompeius Kısa Özet

  Osprey Büyük Komutanlar Serisi 5
  Tarihin En Büyük Komutanlarının Yaşam Öyküleri, Muharebe Tecrübeleri, Uyguladıkları Taktikler Ve Stratejiler…

  Dünya tarihinin en büyük komutanlarını tüm yönleriyle inceleyen Osprey Büyük Komutanlar Serisi, Pompeius ile devam ediyor…
  Gnaeus Pompeius Magnus ya da bilinen adıyla Büyük Pompeius, daha 24 yaşındayken kanlı zaferler elde etmiş, 35 yaşındayken de Roma Cumhuriyeti`nin zirvesine yerleşip, *Romalı İskender* olarak selamlanmıştır. MÖ 80`li yıllarda Mariusçulara karşı başarıları, MÖ 70`li yıllarda İber Yarımadası’ndaki seferleri, Akdeniz’deki korsanlara, doğuda Pontus Kralı Mithridates`e ve diğerlerine karşı zaferleri Roma`nın sınırlarını doğuya doğru iyice genişletirken, tüm bunların neticesinde ulaşılması güç bir askerî kariyere sahip olmuştur.
  Elde ettiği başarıların Pompeius’un başını döndürdüğü iddia edilebilir. Kendisi ayrıca deha sahibi, zaman zaman askerî mucizeler yaratan bir eylem adamıdır. Hep övgüye ve kendisine hayranlık duyulmasına muhtaçtır. Soğukkanlı bir karaktere sahip değildir. Homeros’un küstah ve pervasız kahramanları gibi ağlamıştır, öfkelenmiştir ve icraatlarıyla böbürlenip; düşme ihtimaline karşı dehşet içinde tetikte beklemiştir. Kılıcı olduğu kadar kalemi de ustalıkla kullanan Caesar, Pompeius’un hem kariyerine hem de şahsiyetine gölge etmiştir.

  Elinizde tuttuğunuz bu cesur ve zengin inceleme, Pompeius’u Caesar’ın bakış açısına sıkışmadan ele alıyor, hayatını önyargısız ve ayrıntılı bir şekilde incelerken komutanlığının da hakkını veriyor.

 • 2. Hamur

Osprey Büyük Komutanlar Pompeius Hakkında Yorumlar