sadsad x
asdasd
35,00 TL
25,20 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
9,80 TL
Pirus Hakkında Bilgiler
Türü: Önemli Olaylar ve Biyografi ve Otobiyografi Kitapl
Sayfa Sayısı: 174
ISBN: 9786057141200
Kapak: Ciltsiz
Jacob Abbott
Jacob Abbott
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Pirus Kısa Özet

  Büyük İskender`in sağladığı siyasi birlik ve otoritenin ardından büyük bir siyasi bölünmeye uğrayan Antik Yunan dünyasında, Epir Krallığı`nın başına Pirus geçer. Güçlü, başarılı, azimli, hırslı ve cangâver bir asker, bir dövüşçü olan Pirus, taht kavgalarının, otorite boşluklarının ve işgallerin olduğu bir dünyada, kendisine ordusunun gücü, kılıcının keskinliği ve filleri ile haklı bir nam edinir.
  Her ne kadar askeri olarak çok başarılı olsa da siyaset alanında da bir o kadar başarısız, hatta ilgisiz ve siyasi kurumları küçümser tavrıyla da oldukça beceriksizdir.

  Kendisine ulaşan yardım isteklerini bir sefer fırsatı görüp savaştan savaşa koşsa da, söz konusu Roma`nın işgali olunca, adeta bataklığa saplanır. Sonraki çağlarda "Pirus Zaferi", kayıpları kazancından fazla olduğu için aslında birer yenilgi sayılması gereken zaferler için kullanılan bir terim haline geliyor.

  Epir Kralı Pirus`un tesadüfler, başarılar, zaferler, yenilgiler ve kaçışlarla bezeli yaşam öyküsünü bir roman tadında yazan Jacob Abbott, serinin diğer kitaplarında olduğu gibi hem dönemin dünyasına ışık tutuyor, hem de karakterlerini derinlemesine işleyerek klasik çağa ilişkin kavrayışımızı güçlendiriyor.

Pirus Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.