sadsad x
asdasd

Pir-i İntifada Şeyh Ahmed Yasin

Dua Yayınları
18,00 TL
10,62 TL
%41 indirim
Pir-i İntifada Şeyh Ahmed Yasin Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi - Otobiyografi Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9789750143090
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Ali Gönül
Mehmet Ali Gönül
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Pir-i İntifada Şeyh Ahmed Yasin Kısa Özet

  "...Pir-i İntifada Şeyh Ahmed Yasin... Roman şeklinde yazılmış; ama Filistin direnişini özlü bir şekilde vermeye, Şeyh Ahmed Yasin'in mücadelesini anlatmaya çalışan bir kitap...

  ...kitap bayağı ilgimi çekti ve Filistin direnişini, Şeyh Ahmed Yasin'in mücadelesine doğru, isabetli bir bakış açısıyla romana dönüştürüldüğünü gördüm. Anladığım kadarıyla müellif, hadiseler doğru bir şekilde ve İslami bakış acısıyla romanlaştırılabilmek için epey gazete, dergi vs. karıştırılmış. Ama öyle gördüğü ya da duyduğu her habere inanarak değil bunların içinden doğru olanlarını ayıklayıp değerlendirerek kitabını şekillendirmiş.

  Dikkatimi çeken önemli bir husus kavramkarın seçilmesinde ve bakış açısının belirlenmesinde gayet itinalı davranılması. Bilindiği üzere bizim en önemli zaaflarımızdan biri kavramlarda yenilgiye uğratılmış olmamız ve sürekli dayatma kavramları ve isimleri kullanmamızdır. Bunlar bakış açılarımızın da hatalı olmasına yol açmaktadır.

  Bir kitabı okurken beni en çok rahatsız eden şeylerden biri dil ve tashih hatalarıdır. Bunlar bana adeta yemeğin içine düşmüş çöpler gibi geliyor. Son dönemde de bu konuda dikkatsiz davranıldığını görüyorum... Ama bu kitabın dil ve tashih yönünden de başarılı olduğunu gördüm.

  Sonuç itibariyle Filistin Gerçeğini ve Şeyh Ahmed Yasin'in kararlı mücadelesini bir roman üslubuyla okumak isteyenlere Dua Yayıncılık tarafından neşredilen Pir-i İntifada adlı kitabı okumalarını tavsiye ediyorum. Bu arada biraz kitaba dönmemiz, ona sahip çıkmamız ve başarılı çalışmalar yapan, kendilerinde bu konuda kabiliyet olan insanlarımızı cesaretlendirmemiz gerektiğinide hatırlatmış olalım..."

   

Pir-i İntifada Şeyh Ahmed Yasin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.