Peygamberlerin 200 Günahı

Berfin Yayınları

Sırrı Ataman

250,00 TL
165,00 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
85,00 TL
Peygamberlerin 200 Günahı Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 659
ISBN: 9786054399444
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Sırrı Ataman
Sırrı Ataman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Peygamberlerin 200 Günahı Kısa Özet

  Bu kitap; Tevrat, İncil ve Kur’an’da adları geçen peygamberlerin Tanrı sözleriyle sabit olan günahlarının dökümünün yapıldığı *belgesel* bir yapıt.

  Kitapta Allah’ın elçileri bilerek günah işler mi, peygamber yalan söyler mi, saltanatını korumak için cinayet işler, adam öldürür mü, evli birisinin karısıyla zina yapar mı, hile yapar mı gibi elçilerle ilgili soruların cevapları, Tanrı sözü olarak ayetlerle, belgeleriyle yer alıyor.

  Her biri kutsal kitapların ayetlerinde yer alan, kayıtlı, kirli günahlardan örneğin Tevrat’ın *Adam öldüren Allah’ı öldürmüştür,* demesine karşın kardeşini, Yaob’u, Şimey’i öldüren Süleyman’ın; Mısırlıyı öldüren Musa’nın; başkomutanını öldürten, 200 kişinin kellesini kesen, 12 Peygamber çocuğunu asan Davut’un cinayetleri anlatılıyor.

  Kitapta Davut’un oğlu Abşolom’un ve Yakup’un ilk oğlu Ruben’ın babalarının karılarıyla zina yaptıklarını yine Tevrat’tan örneklerle okurken; örneğin Nuh, Lut, Musa, İbrahim, Eyüp, İsa, İshak, Yakup peygamberlerin içki içtiklerinin ayetlerle kanıtlandığını görüyoruz.

  Örneğin Cin Suresi, ayet 23’te *Kim Allah ve Resulüne karşı gelirse bilsin ki ona (kendi gibilerle birlikte) içinde ebedi kalacakları cehennem vardır,* denilmesine karşın Musa, Harun, Adem, Saul, Süleyman’ın Allah’a itaat etmediğini, Allah’ın emrini dinlemediğini; Bakara suresinde *…ve yalancılık ettikleri için bunlara elim bir azap vardır,* denilmesine karşın İbrahim, Davut, Süleyman, Yakup, Beytelli, İshak, Natan, Yusuf peygamberlerin nasıl yalanlar söylediklerini okuyoruz.

  Suç işleyen; kafirin yatağına karısını sunandan Tanrı’ya kafa tutana, isyan edenden yalan söyleyene, birbirine tuzak kurandan ev putları olana, başka bir peygamberi öldürmek için arkasından mızrak atandan puta tapana, peygamber babanın karısıyla yatandan şeytana tabi olana, büyücü olandan falcı olana kadar tüm peygamberler Tanrı kelamıyla Tevrat’ta yer almıştır. Tevrat batıldır demeyin, çünkü Allaha şirk koşmuş olursunuz. Cahilliktir. Rab özellikle Tevrat’ın onaylayıcısı ve koruyucusudur. Örnek mi? Bakara 91: *Kur’an, kendi ellerinde bulunan Tevrat’ı doğrulayıcı olarak gelmiş Hak kitabıdır…* Maide 44: *Biz içinde doğruya rehberlik ve nur olduğu halde Tevrat’ı indirdik… Kim Allah’ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar kafirlerin ta kendisidir.* Maide 48: *Sana da, daha önceki Kitabı doğrulamak ve onu korumak üzere hak olarak Kur’an’ı gönderdik…*

  Sözün özü, elinizdeki kitap, Tevrat’ta, İncil’de, Kur’an’da yer alan 200 peygamber günahını belgeleriyle önümüze koyuyor.

 • 2. Hamur

Peygamberlerin 200 Günahı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.