sadsad x
asdasd
100,00 TL
65,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
35,00 TL
Peygamberler 5. Cilt Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 303
ISBN: 9786054772759
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Mehmet ŞENLİK
Mehmet ŞENLİK
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Peygamberler 5. Cilt Kısa Özet

  Tevhidi mücadelenin önderleri peygamberleri (Allah`ın selamı hepsinin üzerine olsun) farklı bir üslub ve farklı bir yorumla tanımak ister misiniz?

  Yazarının diliyle anlatmak gerekirse: "...Hedeflediğimiz çalışmanın bütünü hakkında kısa bir ön bilgi verecek olursak: in-şa-Allah`u Teala Kur`an-ı Mübin`in açık nasları ve Efendimiz (s.a.vl`in sahih sünneti ışığında başta kainat`ın yaratılışı ve kainattaki varlıklar hakkında açıklamalar yer alacaktır.

  Çalışmamızın devamında kainatta yaratılan varlıklar arasında özellikle insan ve cin nesillerinin birtakım özellik, kabiliyet ve mahiyetleriyle ilgili bilgiler bulunacaktır.

  Ardından yeryüzünde halifelik vazifesini deruhte ederek insanlara doğru yolu göstermekte rehberlik eden ve Allah (c.c.) ile kulları arasında elçilik görevini yapan hakkında genel bilgiler verilecektir.

  Daha sonra, Kur`an-ı Kerim`de isimleri zikredilen peygamberlerin hayatı, tevhidi mücadelesi ve tebliğ metoduyla ilgili konuları. Kur`andaki kıssalarla sınırlı kalarak, israiliyattan arı bir şekilde Kur`an`ın gölgesinde ve Kur`an üslübuyla açıklamaya çalışacağız.

  Kıssaların işleniş metodunda önce bahis konusu olacak bölümle ilgili ayetleri derleyip bir araya getireceğiz. Daha sonra bölümün kısa bir ön bilgisini sunup tüm tarihi süreçleri ilgilendiren açıklamalar yapacağız.

  Nihayetinde de bundan güncel dersler ve ibretler çıkarmak suretiyle günümüz meseleleriyle karşılaştırarak ve mukayese ederek tarihi gerçekleri anlamlandırmaya gayret edeceğiz...

 • 2. Hamur

Peygamberler 5. Cilt Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.