Peygamberimizin Eğitim Yöntemleri - Eğitimde Nebevi Metotlar

Beka Yayınları

Duran Çetin

170,00 TL
105,40 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
64,60 TL
Peygamberimizin Eğitim Yöntemleri - Eğitimde Nebevi Metotlar Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9786257495172
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 10 adet satılmıştır.
Duran Çetin
Duran Çetin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Peygamberimizin Eğitim Yöntemleri - Eğitimde Nebevi Metotlar Kısa Özet

  Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) *Ben muallim olarak gönderildim.* hadisi, bize hayata bakış açımızın ve yapılması gereken eğitimin nasıl olması gerektiğini öğretir.

  O, din kardeşliği esasında yaptığı eğitim ve uyguladığı yöntemlerle güce dayalı üstünlüğü önceleyen bir toplumu, kısa zamanda şefkat, merhamet ve kardeşlik temelli medeni bir topluma dönüştürdü.

  Cahiliye dönemini aydınlatan nebevi yöntemler, geçmiş dönemlerde olduğu gibi bugünün ve yarının kurtuluşu ve huzura kavuşması için yegâne yol olduğunda şüphe yok.

  Anne-babalar, öğretmenler, eğitimciler, akademisyenler, diyanet mensupları, hocalar, iş adamları, çalışanlar, işçiler, memurlar, çocuk ve gençler; hasılıkelam bütün herkes için yol gösterici olan nebevi yöntemleri öğrenmekten başka yolumuz da yok.

  Bu kitap, nebevi yöntemlerin günümüze nasıl ışık tutacağını, evde, okulda ve hayatın her alanında nasıl eğitim yapacağımızı anlatıyor.

  Allah`ın Elçisi’nin (sav) yaptığı eğitim, günümüzdeki sıkıntıları yok edecek, iyi insan yetiştirme konusunda bize yol gösterecektir.

 • 2. Hamur

Peygamberimizin Eğitim Yöntemleri - Eğitimde Nebevi Metotlar Hakkında Yorumlar