Peygamberimizin Hayatı - Peygamberimiz Serisi 1

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı

Mahmut Kelpetin

150,00 TL
106,50 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
43,50 TL
Peygamberimizin Hayatı - Peygamberimiz Serisi 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Din Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 72
ISBN: 9789755484990
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Mahmut Kelpetin
Mahmut Kelpetin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Peygamberimizin Hayatı - Peygamberimiz Serisi 1 Kısa Özet

  Ülkemizde son dönemlerde Hz. Peygamber’in hayatına (Siyer) olan ilginin arttığı görülmektedir. Ancak bu ilginin hızlı artışına rağmen içerik ve kalite artışı maalesef son derece yavaş devam etmekte, günümüz insanına ihtiyaç duyduğu dil, içerik ve üslupta yeni yayınlar verilememektedir.

  İşte bu ihtiyacı bir nebze de olsa gidermek için daha öncesinde ilkokul seviyesindeki çocuklarımız için hazırladığımız serinin bir devamı olarak ortaokuldaki öğrencilerimize uygun Siyer kitapları hazırladık. Öncekinde olduğu gibi, hem içerik hem de dil ve anlatım açısından son derece titiz davrandığımızı ifade etmeliyiz.

  Peygamberimizin Hayatı, Arkadaşları, Ahlakı ve Siyer Sözlüğü olmak üzere toplam dört kitaptan oluşan serideki temel amacımız, ortaokul seviyesindeki öğrencilerimizin Hz. Peygamber’in hayatına, arkadaşlarına, ahlakına dair temel bilgi seviyesini oluşturmak, yine Peygamberimizin hayatına dair karşılaştıkları veya bilmek istedikleri temel kavram, deyim ve tanımlara ulaşmalarını sağlamaktır.

  Günümüzde bilgiye hızlı erişim, zamanı doğru kullanmak bir bakıma eğitimin olmazsa olmazı konumundadır. Bu yüzden de bütün kitaplarda tartışmalı konulara, farklı görüşlere temas edilmemiş ortaokul seviyesindeki bir öğrencinin eğitim kazanımlarına uygun bir anlatımla asgari düzeyde bir bilgi zemini oluşturması amaçlanmıştır.

 • 2. Hamur

Peygamberimizin Hayatı - Peygamberimiz Serisi 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.