sadsad x
asdasd
18,00 TL
11,78 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
6,22 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Peygamberimiz Gençlerle Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 254
ISBN: 9789944735476
Kapak: Ciltsiz
Bekir Karabıyık
Bekir Karabıyık
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Peygamberimiz Gençlerle Kısa Özet

  Ülkemizde, 4+4+4 yeni eğitim sistemi kapsamında, ortaokullar gibi liselerde de seçmeli dersler arasında Hz. Muhammedin(s.a) Hayatı dersi de yer aldı. Biz de kitabımızı hazırlarken bu dersin müfredatını dikkate aldık.

  Bu kitapta Sevgili Peygamberimizin hayat hikayesinin yanında, bizlere her konuda model oluşu, baba, eğitimci, işadamı ve lider kişiliği ile örnekliği; sağlık, ekonomi, estetik, ilim, dünya-âhiret konularıyla günlük hayata bakışı; evlilik, barış, hastalar, yaşlılar, şehitler, şairler bağlamında sosyal hayatta bizlere önerilerini incelemeye çalıştık. Lise düzeyi Hz. Muhammedin hayatı dersi 9-12. sınıf müfredatının tamamını içermektedir. Bilindiği gibi Lise düzeyi özellikle gençlerimizin öğrenim düzeyidir. Günümüzde yanlış örnekleri model seçen gençlere örnek bir insan sunmayı amaçlayan eserimizde, Peygamberimiz Muhammed aleyhisselâmın gençlerle ilişkisi, gençlere tavsiyeleri de özellikle ele alınmıştır.

  Gerek Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Liselerde ve İmam-Hatip Liselerinde, bu dersi okutan öğretmenlerimiz, gerekse Diyanete bağlı Kurân Kurslarında, Yaz kurslarında bu dersi öğreten Kuran Kursu öğreticilerimiz ve öğrenim gören öğrencilerimiz, Peygamberimiz Muhammed aleyhisselâmı tanıma, tanıtma, anlama, anlatma çalışması yapan kardeşlerimiz bu kitaptan faydalanabilirler.

  Ayrıca STK'lar (Sivil Toplum Kuruluşları), değerler eğitimi veren kurslar, okullar, okul dernekleri yapacakları okul içi/dışı, il/ilçe geneli Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmalarında Lise düzeyinde Kaynak Kitap olarak kullanabilirler.

  Her şey, Peygamberimiz Muhammed aleyhisselâmı daha iyi öğrenmek, anlamak, yaşamak için

  Unutmayalım ki; okuyan tanır; tanıyan sever; seven model/örnek alır. Böylece, Muhammed aleyhisselâmın hayatını hayatına taşır

Peygamberimiz Gençlerle Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.