sadsad x
asdasd

Peygamber ve Ehlibeyt'in Eğitimsel Siyeri Cilt 2 : Dini Eğitim

el-Mustafa Yayınları
20,00 TL
16,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
4,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Peygamber ve Ehlibeyt'in Eğitimsel Siyeri Cilt 2 : Dini Eğitim Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 303
ISBN: 9786058596986
Kapak: Ciltsiz
Muhammed Davudi
Muhammed Davudi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Peygamber ve Ehlibeyt'in Eğitimsel Siyeri Cilt 2 : Dini Eğitim Kısa Özet

  Dini eğitim bir dinin muteber önermelerini başka kişilere, bunlara amel ve görüş olarak bağlanacakları biçimde öğretmek için yapılan bilinçli ve hedefli amellerin toplamıdır.

  Bu tanıma göre dini eğitim camiye veya ilim medreselerine münhasır değildir. Dini ilimlerin öğretimi için hedefi olan bir çaba gösterilen her yerde gerçekleşebilir; ister cami olsun, ister sokak, ev veya başka herhangi bir yer.

  Masumlar dini eğitimi veren en önemli, büyük ve başarılı eğitimciler ve öğretmenler idiler. Müslümanların dini eğitim ve öğretiğmlerinde büyük başarılar elde ettiler. Ehl-i Beyt ekolünde eğitilmiş çok sayıda muhaddis, fakih, müfessir, mütekellim vb. bu iddianın açık şahitleridirler. Onların insanları hidayet etmedeki ve eğitmedeki maharetleri de övgüye layıktır. Bazen bir cümle söyleyerek bir kişinin yaşam rotasını değiştiriyorlardı.

  Peygamber'in (s.a.a) ve Ehl-i Beyt'inin (a.s) dini eğitimdeki başarısı bizi, onların dini eğitim siyerini zengin bir eğitimsel kaynak olarak incelemeye ve çağımızda dini eğitimin zorlu yollarını aydınlatan bir ışık olması için, kullandıkları eğitimsel noktaları içinden çıkarmaya sevk etmektedir.

Peygamber ve Ehlibeyt'in Eğitimsel Siyeri Cilt 2 : Dini Eğitim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.