sadsad x
asdasd

Paralel Evrenlere Somut ve Soyut Yaklaşım

Cinius Yayınları

Metin Şahin

175,00 TL
113,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
61,25 TL
Paralel Evrenlere Somut ve Soyut Yaklaşım Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 253
ISBN: 9786053232223
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Metin Şahin
Metin Şahin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Paralel Evrenlere Somut ve Soyut Yaklaşım Kısa Özet

    Şu an sahip olduğumuz bilgiler doğrultusunda *Büyük Patlama*nın referans alınması ile içinde yaşadığımız evrenin oluşumu dahilinde ışığın hızı ve evrenimiz içinde aldığı yol dikkate alınarak en az kaç tane paralel evren olduğu hesaplanabilir. Ancak en fazla kaç tane olduğu ise şu an sahip olduğumuz (evrenimizin boyutları) bilgiler doğrultusunda olası değildir. Bununla beraber şöyle bir yaklaşımda bulunulabilinir.

    Evrenimizin birbirlerine en uzak iki noktası arasındaki mesafede, ışığın burada bir noktadan diğer noktaya gitmesi için (bir ışık taneciği) en küçük mesafe birimi dikkate alındığında ya da bu mesafenin ışık taneciğinin çapına bölünmesi ile en az kaç tane paralel evren olduğu hesaplanabilir. Her bir ışık taneciği bir paralel evrene karşılık gelir (Büyük Patlama). Bu paralel evren de şu anda içinde bulunduğumuz evren gibi düşünülürse teorik bazda sonsuza uzanan bir yapıda (sayı bakımından) evrenler olduğu tahmin edilebilir.

    Ayrıca evrenimizin gittikçe büyümesi de dikkate alındığında en az kaç tane paralel evren olduğunu hesaplamamızda sınırlar dahilinden çıkıp, en fazla kaç tane olduğu yapısı ile aynı anlama gelecektir. Allah’ın yaratmış olduğu insan nesli devam ettikçe her şey sonsuza doğru uzasa bile, bu durum insanlar tarafından incelenip, yorumlanıp değerlendirilecektir.

  • 2. Hamur

Paralel Evrenlere Somut ve Soyut Yaklaşım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.