sadsad x
asdasd
45,00 TL
31,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
13,50 TL
P Kuşağı Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 290
ISBN: 9786056533747
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Viktor Pelevin
Viktor Pelevin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • P Kuşağı Kısa Özet

  *Biliyorsunuz, içinde yaşadığımız zamanda her şey mümkün. Peki ya her şey bir anda çökerse ne olacak?* diye sorar eski şair, taze reklamcı Tatarski müşterisine. İşte, 20. yüzyıla damgasını vuran iki büyük tarihsel momente, Sovyetlerin inşasına ve çöküşüne birinci elden şahitlik etmiş Rus halkının ruh halini belirleyen şey, Pelevin’e göre bu belirsizliğin kendisidir.

  Mafyanın güç kazandığı, uyuşturucunun yaygınlaştığı, yolsuzluğun rutinleştiği yeni Rusya’da, serbest pazarın biçimlendirdiği yepyeni bir kuşak yeşermektedir. Kapitalizm yeni fethedilmiş topraklardaki yeni ilahiyatını, markalar ve vurucu reklam sloganlarıyla kurar! Babylen Tatarski de böylesi bir atmosferde adım attığı reklam sektöründe zekası ve yaratıcılığı sayesinde hızla yükselir. Fakat bu sistemin *kazananlarından* biri olma mücadelesinde kimi zaman gerçeküstü durumlarla karşı karşıya kalacağından ve nihayetinde tamamen çığırından çıkmış bir dünyanın merkezine doğru çekileceğinden bihaberdir.

  Viktor Pelevin’in acımasız ve nükteli anlatımı sayesinde Rusya’da bir kült haline gelmiş olan P Kuşağı, günümüz dünyasına da ışık tutuyor.

  *Rusluk ülküsünü zalim bir zekâ ve acımasız bir ahlakçılıkla harmanlayan Pelevin, okuyucunun damağında Dostoyevski tadı bırakıyor.*

  - The Washington Post

  *Pelevin’in müstehzi Moskova tahayyülü Murakami’nin Tokyo’suna, Cortazar’ın Paris’ine ve Terry Gilliam’ın Brezilya’sına eşdeğer nitelikte.*

  - Los Angeles Times

  *... insana pek çok kez kahkahalar attıran cesur ve cüretkar bir hiciv.*

  - Time Out New York

   

 • 2. Hamur

P Kuşağı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.