Özgüven - Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum

Domingo Yayınevi

Amandine Laprun

198,00 TL
142,56 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
55,44 TL
Özgüven - Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum Hakkında Bilgiler
Türü: Etkinlik Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786051981413
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 685 adet satılmıştır.
Amandine Laprun
Amandine Laprun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Özgüven - Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum Kısa Özet

  Güven, tıpkı bir bitki gibi, yetiştirilip büyütülebilir. Bu kitaptaki yaratıcı etkinliklerle hata yapmanın, korkmanın ya da kimi zaman huzursuz hissetmenin ne kadar normal olduğunu keşfedecek ve bol bol güven ekeceksin.

  Fransa’da pozitif ebeveynlik yönteminde öncü psikoterapist Isabelle Filliozat, Violène Riefolo ve Chantal Rojzman tarafından kaleme alınan, Türkiye dahil yayımlandığı tüm ülkelerde büyük beğeni toplayan Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum serisinin üçüncü kitabı Özgüven, 100’den fazla etkinlik ve ebeveyn kitapçığıyla birlikte, çocuklara -ve bizlere- kaygının her zaman kötü bir şey olmadığını, her tepkinin özgüven eksikliğine işaret etmediğini, kendimizle, başkalarıyla ve hayatla barışık olmanın yollarını gösterecek şekilde tasarlandı.

  *Duyguyu anlama ve aktarma becerisi için kıymetli bir kitap bu. Ebeveynlerin de mutlaka okumasını dilerim.* – Dr. Gülcan Özer (serinin ilk kitabı *Duygularım* hakkında)

  Kitabın arkasındaki ebeveyn kitapçığından: *Bir yaşına dek anne babasının kollarında sevgi ve şefkat görmüş, motor becerilerini özgürce edinmiş çocuk temel güvenlik hissini geliştirir (*Seviliyorum*, *Beni çevreleyen dünya üzerinde bir güce sahibim*). Bunlar temeldir. Sonra çocuk bu¨yu¨du¨kçe kendi kişiliğini geliştirmeye başlar. İstekleri, ihtiyaçları, duyguları, heyecanları, seçimleri, yargıları ailesi tarafından dinlenen ve saygı gören çocuğun kendi kimliğine duyduğu güven güçlenir (*Ne istediğimi biliyorum*). Çocuk üç yaşından itibaren bazı şeyleri artık *kendi başına* yapmak ister ve böylece becerilerine olan güveni artar (*Ne yapabileceğimi biliyorum*). Okulda, mahallede akranlarıyla karşılaşır, arkadaş edinir ve bu sayede sosyal ya da ilişki odaklı güven geliştirir (*Katkı sağlayabilirim*). Bu dört evre beslendiğinde çocuk hayata ve geleceğine sağlam bir güvenle bakacaktır. Çocuğumuzun büyümesine yardımcı olmak; geçirdiği her aşamada onun ihtiyaçlarına açık olmak ve ona kişiliğini inşa etmesine olanak verecek sağlıklı ortamı sunmaktır.

 • 1. Hamur

Özgüven - Oynuyorum ve Kendimi Tanıyorum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.