sadsad x
asdasd

Özgürlük Yazarları Günlüğü

Pedagoji Yayınları

Erin Gruwell

60,00 TL
46,80 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
13,20 TL
Özgürlük Yazarları Günlüğü Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 9786050684315
Kapak: Ciltsiz
Erin Gruwell
Erin Gruwell
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Özgürlük Yazarları Günlüğü Kısa Özet

  17 Temmuz 2014 günü Eric Garner New York’ta öldürüldü. Ölürken tam 11 kere *Nefes alamıyorum.* diye haykırdı. 10 Ağustos 2016 günü Tony Timpa Dallas’ta öldürüldü. 14 dakika boyunca, defalarca *Beni öldüreceksiniz.* dedi. 25 Mayıs 2020 günü George Floyd Minneapolis’te öldürüldü. 8 dakika 46 saniye boyunca, boynuna basılmıştı. Üçü de polis şiddeti kurbanıydı. Bu ölümler, Hollywood’un bize sunduğundan başka bir Amerika olduğunu gösterdi.

  Erin Gruwell *öteki Amerika’da* bir lisede göreve başlayan bir öğretmen. Çete, uyuşturucu, göçmenlik sorunlarıyla boğuşan *başarısız* öğrencilerini okumaya ve yazmaya teşvik ederek onlara farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Yazarken değişen ve dünyayı değiştirme cesaretini kazanan bu öğrencilerin büyük çoğunluğu ailelerinin ilk üniversite mezunu olmayı başarıyor.

  Özgürlük Yazarları Günlüğü içtenlikle yazılmış bu günlüklerin derlemesi. Yazarlarımız kitabın 10. yıl ve 20. yıl baskılarında bu kez yetişkin olarak da söz alıp geçmişe dönüyorlar.

  Her iyi öğretmen gibi, öğrencilerini özgürleştiren Erin Gruwell’in ve öğrencilerinin yazdıklarını okurken mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Bütün olumsuzluklara rağmen, ABD’nin arka sokaklarında başlayıp Anne Frank’le Hollanda’ya, Zlata Filipovic’le Bosna’ya uzanan insan hikâyelerinde özgürlüğün ve umudun sesini duyacaksınız.

Özgürlük Yazarları Günlüğü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.