sadsad x
asdasd

Öykümüzün Sınır Taşları

Dedalus Kitap

Necip Tosun

92,00 TL
73,60 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
18,40 TL
Öykümüzün Sınır Taşları Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 576
ISBN: 9786059203340
Kapak: Ciltsiz
Necip Tosun
Necip Tosun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Öykümüzün Sınır Taşları Kısa Özet

    *Bu çalışmada öykü tarihimizdeki zenginlik, çeşitlilik, değişim tam olarak yansıtılmaya çalışılmıştır. Öykümüzün biçimlenişi ve gelişimi bu kitaplardan izlenmiştir. Bu 100 kitap, aslında sadece öykü tarihimizi değil, bir yandan da derinlikli bir Türkiye okumasını kapsıyor. Yüz yılı aşkın bir sürede ülkemizde yaşanan acılar, sevinçler, değişimler öykücülerin yaklaşımıyla gözler önüne seriliyor.*

    Edebiyat tarihimizde kuşkusuz benzer ve değerli çalışmalar yapıldı, ancak yüz küsur yıllık öykümüzün bu resimli hikâyesi içlerindeki en kapsamlısı.

    Yazınımızın en önemli *okur*larından olan Necip Tosun, bu çok renkli incelemesinde Ahmet Midhat’tan Memduh Şevket’e, Kenan Hulusi’den Haldun Taner’e, Sezai Karakoç’tan Hulki Aktunç’a, Feyyaz Kayacan’dan Cemil Kavukçu’ya kadar başat isimlerin en belirgin çalışmalarının yazınsal niteliklerini değerlendiriyor. Kronik anlamda genişliği ve içinde bu kadar birbirine benzemez yazarın bulunması hasebiyle de kolları oldukça uzun, kuşatıcı, içkin ve güçlü. Öykümüzün Sınır Taşları’yla sıkıntıda olan eleştiri geleneğimizin ciğerleri derin bir nefes alıyor.

Öykümüzün Sınır Taşları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.