sadsad x
asdasd
70,00 TL
52,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
17,50 TL
Otman Baba Hakkında Bilgiler
Türü: Alevilik ve Bektaşilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 336
ISBN: 9786057563055
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Hayati Dağlıoğlu
Hayati Dağlıoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Otman Baba Kısa Özet

  Geçmişimizi bilmek ve inancımızı geleceğimize miras bırakabilmenin tek yolu da bu olsa gerek. Amaç yolumuzu yaşatmaktır, Baki kalacak olan yolumuzdur. Ulu ozanımızın dediği gibi,” Dağ ne kadar yüce olsa yol üzerinden geçer. ” Zaten amaçta bu değil midir? Halka hizmet Hak’ka hizmet olacaktır. Bu dünyadan geldik, geçiyoruz ama bir şey var ki onu hiç dolduramadık, “Yüreğimizdeki boşluğu.”

  Alevilik Nedir? Türklerde Alevilik, Türk Dili ile İbadet, Kur’an’da Ehl-i Beyt Kavramı, Balkandaki Sürekler ve Bektaşilik Nedir? Hace Bektaş Veli’nin Felsefesi, Gadir-i Hum Hutbesi,

  Otman Baba (Hüssem Şahgani) Kimdir? 7 Rakamının Sırrı, Kişinin 12 Nefsine Gem Vurma, Kırıklar Cemi, Cem’deki Fatma Ana’nın Yeri, Cem’in Manevi Önemi ve 4 Kapı 40 Makam, Baba / Dede ile İlgili Bilgi, Düşkünlük Hali Nedir? Çorap Çıkarma ile İlgili Ayet, Saz-Zakir Hizmeti, Semah Hizmeti, Cem İbadetindeki Erkan Neye Dayanarak Yapılıyor?

  Görgü (Taç) Cem Erkanı, Balkanlarda ve Trakya’da Tutulan Yas Orucu, Muharrem Cem Erkanı, İkrar Alma Erkanı, Hakk’a Yürüme Erkanı (Hakk’a Yürüyen Canı 40 Dar’ı),

  Dini Bayram Cem Niyazı, Hz. Ali’nin Hakk’a Yürümesi Hakkındaki Gerçekler, Kadir Gecesi Nedir? Yatır Ziyareti, Yatıra Delil (Mum) Uyarma, Nikah Erkanı, Sünnet Erkanı, Çocuğu Ad Koyma Erkanı, Merak Edilenler, Aleviler Neden Âmin Demez? Neden Ali’nin Sırrı Arı’nın Sırrına Erilmez? Alevilerin İbadeti Muhammed’i İbadet mi? Tavşan Eti Neden Yenmez?

  Zülfikar ve Sırrı Miti, Kadın Erkek Eşitliği ile İlgili Bilgi, İnsan-ı Kâmil ve Gönül Gözü, Alevilik ile Sünni İslam Arasındaki Fark, Çocuklara ve Gençlere Aile İçerisinde Alevilik Dersleri, Balkanlardaki Alevilik ve Atatürk’ün Soyu, Laikliği Türkiye Cumhuriyeti’ne Bahşeden Mustafa Kemal Atatürk.

 • 2. Hamur

Otman Baba Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.