Otlar Sebzeler Meyveler Akdeniz Mutfağının Temel Taşları

Troya Yayınları

Kolektif

125,00 TL
115,00 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Otlar Sebzeler Meyveler Akdeniz Mutfağının Temel Taşları Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Mutfağı Kitapları
Sayfa Sayısı: 207
ISBN: 9789759227579
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2005
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Otlar Sebzeler Meyveler Akdeniz Mutfağının Temel Taşları Kısa Özet

    Ülkemizde de iyi tanınan Mirsini Lambraki, yazdığı kitaplar ve gazetelerdeki özel sütunları nedeniyle, Yunan Mutfağının önde gelen bir yazarı olarak ün kazanmıştır. Mirsini Lambraki özellikle doğduğu yer olan Girit mutfağı ve genel olarak Yunan mutfağı uzmanı olmakla beraber, Türk, Arap, İtalyan, İspanyol ve Kuzey Afrika mutfakları gibi diğer Akdeniz mutfaklarını da yakından incelemiştir.

    Eski Yunanlılar ve Romalılar 1000`den fazla ot, sebze ve meyveyi tanıyorlardı. Homeros`un destanlarında bunlardan 80 kadarının adına rastlanır. Hipokrates ve Theoprastus bunlardan 300 kadarına değinmişlerdir. Bu kitabı okurken, yalnızca sözü edilen bitkilerle ilgili tarihsel bilgiler ve halk arasında yaygın öykülerini bulmayacak ayrıca bu bitkilerin tedavi edici özelliklerini ve halk tıbbında kullanıldığı yerleri de öğreneceksiniz. Burada verilen tarifleri kullanarak, yakından tanıdığınız birçok ot, sebze ve meyveden, çok değişik ve yeni tatlar üretebilecek; aşina olduğunuz yemeklerin nasıl heyecan verici bir şekilde değiştiğini göreceksiniz.

    Kitapta, 100`den fazla yemek ve 30`dan fazla içeceğin tarifi verilmektedir. Bunların büyük çoğunluğunun malzemeleri mutfağımızda da kullanılan malzemeler olmakla beraber, tariflerde sunulan tatların bizler için çok yeni ve özgün olduklarını fark edeceksiniz.

  • 2. Hamur

Otlar Sebzeler Meyveler Akdeniz Mutfağının Temel Taşları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.