sadsad x
asdasd
30,00 TL
25,50 TL
%15 indirim
Otel İşletmelerinin Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Gezi Rehberi Kitapları
Sayfa Sayısı: 282
ISBN: 9789758289769
Kapak: Ciltsiz
Orhan Batman
Orhan Batman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Otel İşletmelerinin Yönetimi Kısa Özet

    Çalışma beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde giriş mahiyetinde turizm endüstrisinin genel yapısı ve bu yapı içinde otel işletmelerinin yeri görülmeye çalışılmıştır. İkinci bölümde otel işletmeciliği ve özellikleri, tarihsel gelişimi, dünyada ve Türkiye'deki sınıflandırılması, nitelikleri ele alınmıştır. Üçüncü bölümde otel işletmelerindeki yönetim süreci irdelenmeye çalışılmış, yönetim teorileri ve yönetim fonksiyonları otel işletmeleri açısından incelenmiştir.

    Dördüncü bölümde organizasyon kavramı üzerinde durulmuş, organizasyon ilkeleri, organizasyon yapısının düzenlenmesi, şekillendirilmesi ve organizasyon yapı türleri otel işletmeleri açısından incelenmiştir. Beşinci ve son bölümde ise otel işletmelerinin organizasyon yapısı analiz edilerek, otel işletmelerini oluşturan bölümler ve bu bölümlerin, kısımların birbiriyle olan ilişkileri, fonksiyonları tek tek ele alınmıştır.

    Ekler bölümünde yer alan organizasyon el kitapları ve organizasyon şemaları ile uygulamadan örnekler verilmeye çalışılmıştır. Yine ekler bölümünde otel işletmelerinin sınıflandırma çalışmalarında kullanılan puanlama formlarına yer verilmiştir.

Otel İşletmelerinin Yönetimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.