80,00 TL
53,60 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
26,40 TL
Öteki İstanbul Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9786057427755
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 40 adet satılmıştır.
Alper Kıvılcım
Alper Kıvılcım
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Öteki İstanbul Kısa Özet

  Türk Korku Sineması’nda senaryosu en çok filme çekilen; Ammar, Deccal, Üç Harfliler, Azazil, Gassal, Alem-i Cin, Efsunlu, Sirayet filmlerinin senaristi, tarihçi Alper Kıvılcım’dan film gibi roman!

  Kalabalıklar içinde fark etmediğimiz gizemli insanlar ve onların her birimizi hayretler içinde bırakacak derecede kadim sırları, karanlık sokaklar, dehlizler, tarihi mekânların bilmediğimiz gerçekleri, kanla beslenip gün ışığından kaçanlar, sıradan insanların korkuları üzerine hayatlarını inşa eden varlıklar ve zamanda yolculuk... 

  Alper Kıvılcım, uzun yıllara dayanan senaryo yazarlığı birikimiyle tasarladığı akıcı dramatik kurgusunu, sahip olduğu tarihçi kimliğiyle beslediği mistik ve ezoterik bilgilerini, tüm sinematik tecrübesiyle harmanladığı edebiyatını Öteki İstanbul’unda bize atmosferi kusursuz bir dünya kurarak sunuyor.

  Kıvılcım, hem İstanbul`un sadece özel bir kesiminin bildiği bu mistik tarafını hem de herkesin bildiği tarihî gerçekleri ters yüz eden ama her satırında *Aslında böyle olmuş olabilir mi?* diye tereddüde düşürtecek kadar sahici bir hikâyenin içine kendi gerçekliğini yedirmeyi başarıyor. 

  Öteki İstanbul alışık olunanın aksine yeni bir tarih kurgulayarak fantastik gerilim romanlarına farklı bir soluk getiriyor. Kitabını tatmin edici bir finalle soluk soluğa bitirdikten sonra açtığı her tarihî katman için okurun devam kitaplarını sabırsızlıkla beklemesinin de önünü açıyor.

  Bu kitabı okuyan siz değerli okurlar adına emin olduğum tek şey, artık İstanbul`un her köşesinde sadece sizin bildiğiniz şeyler olacağı...
  Özgür BAKAR – Yönetmen

 • 2. Hamur

Öteki İstanbul Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.