sadsad x
asdasd

Osmanlı'dan Günümüze Golfün Serüveni

Tunçay Yayıncılık

Kolektif

140,00 TL
93,80 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
46,20 TL
Osmanlı'dan Günümüze Golfün Serüveni Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 104
ISBN: 9786058590816
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2013
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Osmanlı'dan Günümüze Golfün Serüveni Kısa Özet

   Golfün bu topraklardaki köklerinin Osmanlı dönemine kadar uzandığını bilenimiz pek az.

  Bugün Türkiye’de yaşayan kulüpler içinde en eski 2’inci kulüp olan İstanbul Golf Kulübü’nü yaratan sporun bu topraklardaki öyküsünü başlatan kişi Ernest Thompson olarak biliniyor. Önceleri Beyoğlu sırtlarında ve Okmeydanı’nda oynanan, Balkan savaşında ve işgal yıllarında bile devam eden golfe Türklerinilgi duyması ve oynamaları ise 1925 yılına dayanıyor. Golf kulübüne üye olarak kabul edilen ilk Türk olan Adnan Bey olarak kayıtlara geçmiş durumda.

  Kitapta, ilk kez Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Paris’te bulunan American Country of Club adlı golf kulübüne üyeliğine ilişkin gelişmeler ve üyelik kartı da yer alıyor.

  Bunun yanında özellikle 1930`lu yılların sosyal hayatında önemli yer tutan, 1960`larda iktidar partisi olan Adalet Partisi`nin seçim beyannamesine bile giren golfün, özellikle sahaları üzerinde yaşanan tartışmalar ile 1990`lardan itibaren başlayan ivme ile ortaya çıkan yeni kulüpler ve Belek’teki sahalarla Türkiye’nin gündemine yeniden giren bu sporda yaşananlar gözler önüne seriliyor.
  Kitap, Türkiye’de golfün serüvenini anlatırken. alanında ilk Türkçe eser olma özelliğini taşıyor. İyi okumalar dileğiyle.

 • 1. Hamur

Osmanlı'dan Günümüze Golfün Serüveni Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.