sadsad x
asdasd

Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil - Füsun

DBY Yayınları - Özel Ürün

Ahmet Atilla Şentürk

120,00 TL
114,00 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil - Füsun Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 512
ISBN: 9786257760324
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Atilla Şentürk
Ahmet Atilla Şentürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil - Füsun Kısa Özet

  Osmanlı’nın gündelik hayatı, sosyal yapısı, toplum gelenekleri, inançları, ordu ve askerliği, güzel sanatları, antropolojisinin yanı sıra şiir ve edebiyatına dair her şey...

  Bu kitap günümüz insanının Fuzûlî, Bâkî, Nedîm gibi şairlerin eserlerini kolayca okuyup anlayabilmesi amacıyla hazırlandı. Bu şiiri vücuda getiren 650 civarında dîvân ve mesnevînin yaklaşık 2.000.000 beyti taranıp eski edebiyatın nirengi noktaları madde başları haline getirilerek zengin örneklerle izah edildi. Osmanlı Şiiri Kılavuzu’ndaki madde başlıkları, bugün yanlış bir adlandırmayla daha çok *Divan Şiiri* diye bilinen edebiyatın temel kavramlarını örnekleriyle açıklıyor. Kılavuzu kullananların ellerine aldıkları eski bir şiir metnini, önemli ölçüde çözüp tadına varabileceği inancındayız.

  Eski şiir, aradaki engeller kaldırıldığında gerçekten okuması ve yorumlaması son derece zevkli bir meşgaledir. Bu şiirin her beyti, bize yüzyıllar öncesinden gönderilmiş birer bilmece gibidir. Bunları çözmek, insanda heyecan ve bir yenisini daha çözüp anlama isteği uyandırır.

  Bundan 300-500 sene önce yaşamış bir söz ustasının zihninin kıvrımlarından kopan ince bir nükteyi 21. yüzyılda yeniden keşfedip zevkine varabilmek, bambaşka bir heyecan konusudur.

  Milletimizin Osmanlı Şiiri Kılavuzu sayesinde tarih ve kültürüyle daha güçlü bağlar kurabileceğine inanıyoruz.

Osmanlı Şiiri Kılavuzu 4. Cilt Ebabil - Füsun Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.