sadsad x
asdasd

Osmanlı İmparatorluğunun Kuruluşu

Alfa Yayınları
29,00 TL
19,72 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
9,28 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Osmanlı İmparatorluğunun Kuruluşu Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 310
ISBN: 9786051711881
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Fuad Köprülü
Mehmet Fuad Köprülü
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Osmanlı İmparatorluğunun Kuruluşu Kısa Özet

  Köprülü 1934 yılında Sorbonne Üniversitesinde Fransızca olarak art arda üç konferans verdi. Büyük ilgi uyandıran bu konferanslar 1935 yılında Les Origines de l’Empire Ottoman adıyla kitaplaştırıldı. Türkçesi  ancak 1959 yılında Osmanlı İmparatorluğunun Kuruluşu adıyla yayımlandı. Köprülü’nün temel derdi Osmanlı’nın *400 çadırlık bir aşiretten çıktığı* yönündeki romantik görüşler yerine, Orta Asya-Anadolu Selçukluları-Kayı Aşireti arasındaki bağlantıları ortaya çıkarmaktı.

  Bu doğrultuda Gibbons, Marquart, Wittek ve Zeki Velidi Togan’ın teorilerini tartışmaya açar; daha sonra Eberhard ve Faruk Sümer’in de dahil olduğu bu tartışmalar sonucu elinizdeki *mükemmel* kitap son halini alır. Okuyucuların tartışmaları rahat takip edebilmeleri için  *Osmanlı İmparatorluğunun Etnik Kökeni* ve *Kayı Kabilesi Hakkında Notlar*ı da elinizdeki baskıya ekledik.  

  *Sözün kısası müellif, hikayeci tarih merhalesini geniş surette geçerek, sağlam bir izah ve terkip eseri vücuda getiriyor. Bu mükemmel küçük kitabın teferruatına girmenin faydası yoktur.*

  - Lucien Febvre, Annals d’Histoire Economique et Sociale, 1937

Osmanlı İmparatorluğunun Kuruluşu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.