Osman Turan`a Armağan

Ketebe Yayınları

Ali Birinci

160,00 TL
96,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
64,00 TL
Osman Turan`a Armağan Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786258159547
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 5 adet satılmıştır.
Ali Birinci
Ali Birinci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Osman Turan`a Armağan Kısa Özet

    Hayatı boyunca Türk ilmine, Türk tarihine, Türk maarifine ve Türk siyasetine büyük hizmetler etmiş olan Osman Turan, Türk tarihi sahasında yeni ufuklar açmış, abidevi eserleriyle Türkiye’de ve Avrupa’da referans alınan bir tarihçi; Türk Ocağı’ndaki çalışmaları ve Türk Yurdu’na kazandırdığı inkişafla bir mefkûreci ve dava adamı; Türk siyasetinde göstermiş olduğu basiret, doğruluk, dürüstlük ve devlet adamlığı hasletleriyle genç nesle ve siyasetçilere iyi bir emsal teşkil edecek mümtaz bir şahsiyettir.
    Osman Turan’ın kaleme aldığı onlarca eserin ve yüzlerce makalenin yanı sıra; onun vefalı dostları, sınıf arkadaşları, talebeleri ve meslektaşlarının hatıraları ve hakkında kaleme alınan yazılardan teşekkül eden bu armağan kitap münasebetiyle Osman Turan’ın ilim camiasında bıraktığı derin izleri görmek mümkün olacaktır.
    Türk tarihçiliğinin ve bilhassa Selçuklu tarihçiliğinin en kıdemli hocaları arasında yer alan büyük vatanperver Prof. Dr. Osman Turan şerefine ilk kez hazırlanan bu armağan kitabın, onun daha iyi tanınmasına ve anlaşılmasına vesile olması dileğiyle…

  • 2. Hamur

Osman Turan`a Armağan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.